Ondřejník a Skalka - 2. výšlap

21. prosince 2020

Tak jsme s našim turistickým kroužkem měli možnost opět vyrazit na hory a zdolat další vrchol našich krásných Beskyd. V sobotu 19.12. jsme vyrazili vlakem směr Frýdlant nad Ostravicí a odtud už jsme po svých stoupali vzhůru na vrchol Ondřejníku a Skalky. Po dlouhé smogové inverzi v Ostravě bylo nám odměnou, že již s příjezdem do Frýdlantu nás vítalo slunce a krásná vymetená obloha. První přestávku jsme měli v bufetu na Ondřejníku, kde jsme se posilnili Vánoční horkou čokoládou a pak jsme dál pokračovali na vrchol Skalky (964m.n.m.). Je vidět, že absence tělesné výchovy a pravidelných kroužků dětem chybí, jelikož některé už na zhruba 8 kilometru začali pobolívat nožičky. Nakonec, ale vystoupali úplně všichni. Na vrcholu měly děti možnost si vyzkoušet práci s buzolou a mapou. Trasu jsme ukončili v Kunčicích nad Ondřejníkem a odtud opět vláčkem až domů. Díky krásnému počasí jsme obdivovali krásné výhledy na Lysou horu a aspoň děti mohli vidět, jaký vrchol jsme zdolali. Nyní se nacházíme ve výšce 2287m.n.m. ve zdolání našeho cíle hory Everest. Držte nám pěsti při dalším stoupání. Těšíme se na vás milí dobrodruzi.
Pan učitel Lapčík a paní učitelka Kalužová

Ondřejník a Skalka 19.12.2020 - fotogalerie

Přehled starších článků | Autor: Mgr. Veronika Kalužová, Mgr. Jan Lapčík | Počet přečtení: 1240x