Pedagogická osobnost za rok 2020 – Ing. Jarmila Mertová, zástupkyně ředitele školy

14. prosince 2020

Ocenění za dlouholetou kvalitní práci obdržela za letošní rok, z rukou paní místostarostky našeho městského obvodu Aleny Pataky, paní zástupkyně Ing. Jarmila Mertová. Vzhledem k letošní „Covidové“ situaci se předávání ocenění neuskutečnilo hromadně v prostorách Parníku, ale zástupci našeho zřizovatele, v čele s paní místostarostkou, zavítali do naší školy předat ocenění paní zástupkyni osobně.

Za všechny zaměstnance školy bychom chtěli paní zástupkyni poblahopřát k tomuto významnému ocenění a do dalších „pedagogických“ let jí popřát hodně energie, elánu a nadšení pro svou práci.

Pracovní medailonek paní zástupkyně:
Ing. Jarmila Mertová dosahuje ve své práci dlouhodobě kvalitních výsledků. Je velice svědomitá, spolehlivá, pracovitá a pečlivá. Mezi kolegy je velmi oblíbená, byť vystupuje z pozice nadřízeného pracovníka. Má pochopení a je vstřícná při problémech zaměstnanců. Je velice aktivní ve vyhledávání finančních prostředků z jiných zdrojů, než je zřizovatel školy či MŠMT. Za dobu, co u nás pracuje, se jí podařilo získat na nejrůznější projekty finanční prostředky v řádech statisíců korun.
Paní Ing. Mertová je vyučující matematiky a fyziky na 2. stupni. Ve své učitelské profesi využívá moderních vyučovacích metod, jakými jsou například metoda kritického myšlení či metoda názorně demonstrační. Svým žákům chce co možná nejvíce názornými ukázkami a příklady přiblížit učivo tak, aby mu co nejvíce porozuměli. Za svůj vlídný přístup a porozumění je u svých žáků velmi oblíbená. Ráda s žáky realizuje například projektovou výuku na nejrůznější fyzikální témata. Žáci pak mají možnost prezentovat svou práci před ostatními. Mnohé tyto práce jsou vystaveny v prostorách základní školy.
Paní Ing. Mertová se aktivně zapojuje do školních projektů (Čteme spolu, Vánoční jarmark, Den země, čarodějnický den apod.), které pomáhá organizovat a zároveň z nich pořizuje fotodokumentaci. Dlouhou dobu měla na starosti webové stránky školy, na kterých přinášela aktuální informace ze života základní školy. V současné době patří do úzkého projektového týmu, který realizuje projektu Šablony II. (poskytovatelem je EU a MŠMT – realizace 2019 – 2021 v objemu 2,2 mil. Kč) a projekt Zlepšování infrastruktury ZŠ (poskytovatel IROP – realizace 2020 v objemu 11,5 mil. Kč)

Za její příkladné aktivity vedoucí k rozvoji školy jí patří velké poděkování.

Pedagogická osobnost za rok 2020 - fotogalerie
Přehled starších článků | Autor: Mgr. Jan Veselý | Počet přečtení: 1076x