Podpora mladých badatelů k vědeckému rozvoji regionu…aneb pojďte s námi bádat

15. května 2019

Název projektu:
Podpora mladých badatelů k vědeckému rozvoji regionu…aneb pojďte s námi bádat
Zahájení projektu:   1. 5.2019
Ukončení projektu: 31.1.2020

Tento projekt je spolufinancován z prostředků rozpočtu statutárního města Ostravy

Již se to blíží! Ve školním roce 2019/2020 spouštíme nový projekt. Badatelsky orientované aktivity žáků pro rozvoj vědeckého myšlení. Prostřednictvím badatelských aktivit chceme propojit učení s životem žáků a světem kolem nich. Pokusíme se podpořit a rozvíjet nadání všech dětí. V našich kroužcích budou zodpovězeny jejich otázky prostřednictvím bádání a za pomoci učitelů. Naším cílem bude podporovat přechod od názorného myšlení k myšlení logickému, rozvíjet paměť a pozornost a rozvíjet jejich představivost a fantazii.
Po stopách za kamenem mudrců:
Kroužek bude zaměřen na přírodní vědy a bude prioritně pro vědce 4. a 5. tříd. Budou zkoumat jevy z oblasti živé a neživé přírody, fyziky, chemie. Prostřednictvím pokusů, pozorování a zkoumání budeme řešit záhady tohoto světa.

Pokud chceš mít jasno – klid,
A nechceš se dál s lidmi přít,
Za správný konec zkus to vzít
A ve všem přehled mít.
Velká, malá, střední věc,
To je oč tu běží přec.

Robotíme aneb blízká setkání dnešního věku:
Pro deset talentovaných žáky 7. a 8. ročníků naši školy. V kroužku se budeme věnovat různým druhům programování, sestavování a montáže robotů a také ovládání dálkově řízených modelů i s použitím virtuální reality.

FOTODOKUMENTACI k tomuto projektu naleznete na této stránce jakmile začnou kroužky. Zde potom můžete sledovat jak se nám práce daří:

Přehled starších článků | Autor: ing. Petra Hladíková | Počet přečtení: 936x

Přepnout na klasické zobrazení