Výpis všech článků

Ondřejník a Skalka - 2. výšlap

Tak jsme s našim turistickým kroužkem měli možnost opět vyrazit na hory a zdolat další vrchol našich krásných Beskyd. V sobotu 19.12. jsme vyrazili vlakem směr Frýdlant nad Ostravicí a odtud už jsme po svých stoupali vzhůru na vrchol Ondřejníku a Skalky. Po dlouhé smogové inverzi v Ostravě bylo nám odměnou, že již s příjezdem do Frýdlantu nás vítalo slunce a krásná vymetená obloha.

Ježíškova vnoučata na ZŠ Gen. Píky

Přiblížil se vánoční čas a jako každý rok se žáci naší školy zapojili do jednoho z vánočních projektů, JEŽÍŠKOVA VNOUČATA. Čtvrtý ročník Ježíškových vnoučat probíhá i v této nelehké době. Tento rok je projekt zaměřen na přání a dárky, které umožní společné aktivity seniorů v domovech nebo je propojí s vnějším světem.

Projekt - S písní a zábavou za lepší náladou - VIDEO

Video  živého betlému je tady. Děkujeme všem hercům ze 7. A, byli jste úžasní...... Velký dík patří také paní režisérce Zdeňce Cvilinkové, kameramanovi panu učiteli Tomáši Kubičíkovi a také hudebnímu doprovodu, kterého se výborně zhostila paní učitelka Renáta Sternberg.

Obhájili jsme titul EKOŠKOLA na další 3 roky!!!

V minulém týdnu nás navštívila komise, která rozhodovala, zda se nám podaří obhájit titul Ekoškola. Komise hovořila se členy ekotýmu, vyučujícími, vedením školy i se správními zaměstnanci. Ve středu 16. prosince nám přišla skvělá zpráva, a to v podobě udělení titulu Ekoškola na další 3 roky.

Pedagogická osobnost za rok 2020 – Ing. Jarmila Mertová, zástupkyně ředitele školy

Ocenění za dlouholetou kvalitní práci obdržela za letošní rok, z rukou paní místostarostky našeho městského obvodu Aleny Pataky, paní zástupkyně Ing. Jarmila Mertová. Vzhledem k letošní „Covidové“ situaci se předávání ocenění neuskutečnilo hromadně v prostorách Parníku, ale zástupci našeho zřizovatele, v čele s paní místostarostkou, zavítali do naší školy předat ocenění paní zástupkyni osobně.

Posezení u čaje v 1.B

Mrzne,sněží, toto zebe, hodně sněhu spadlo z nebe, ale v naší třídě 1.B je teplo a příjemně. Počítáme, píšeme, kreslíme, ale hlavně čteme. Překonáváme čtení prvních slov jednoslabičných, dvouslabičných a dokonce i víceslabičných.......

Získali jsme finanční prostředky ze státního rozpočtu na pořízení technického vybavení školy

V říjnu letošního roku se nám podařilo získat finanční prostředky ze státního rozpočtu na pořízení technického vybavení škol tak, aby byli učitelé na školách schopni v případě dalšího omezení provozu realizovat distanční výuku ve školním roce 2020/2021. Částka určená pro naší školu byla 762.000,-Kč. Za tuto částku jsme pořídili notebooky pro všechny pedagogy, dále pak sluchátka a ozvučení do vybraných učeben.

Projekt - S písní a zábavou za lepší náladou

Školní pěvecký sbor má v naší škole dlouholetou tradici. Stejně jako výtvarné kroužky. V letošním roce jsme prostřednictvím dotace financované statutárním městem Ostrava, městským obvodem Moravská Ostrava a Přívoz podpořili nejen tvorbu v obou kroužcích, ale zapojili jsme naše žáky ve škole i při mimoškolních aktivitách, zejména v družině, do přípravy dárečků pro seniory.

Živý betlém

Vážení rodiče, milé děti, všem vám přejeme příjemný adventní čas a již velmi brzy Vánoce plné pohody klidu a štěstí.
Abychom vám období čekání zpestřili, připravili jsme si pro vás reportáž z natáčení představení živého betlému. Projekt byl pečlivě vymyšlen vedením naší školy, tvořen asistentkami, vychovatelkami a velkým množstvím pedagogů i správních zaměstnanců. Všem nám na něm velmi záleželo a pracovali se na jeho realizaci, i když škola osiřela a žáci museli být doma.

Zapojili jsme se do výběrového řízení z rozpočtu s.m. Ostravy na podporu digitální výuky na rok 2020

V září letošního roku jsme se zapojili do výběrového řízení pro poskytnutí příspěvků z rozpočtu statutárního města Ostravy na podporu digitální výuky na rok 2020. Podařilo se nám získat 100.000,-Kč, které jsme využili na zlepšení pedagogů v oblasti IT a zvýšení jejich připravenosti na distanční výuku.

Celkový počet článků: 844