Výpis všech článků

Veselé vánoční hody

Veselé vánoční hody….
Tak nějak podobně jsme si s rodiči i s dětmi zpívali při našem vánočním setkání. Prožili jsme příjemné odpoledne a zahájili tak adventní pohodu. Vyrobit si něco před Vánocemi a mít na pomoc rodiče, to jsou chvíle, na které se děti moc těší. 

Wroclaw vánoční 2017

Stalo se již tradicí, že každoročně před Vánocemi organizujeme na naší škole v době adventu pro žáky zájezd k našim nejbližším sousedům. Rádi na chvíli opustíme školní lavice a necháme se okouzlovat atmosférou blížících se vánočních svátků.
V letošním předvánočním čase jsme vybrali polskou Wroclaw – hlavní město Slezska, jedno z nejstarších polských měst, město, které je úzce spjato s našimi dějinami.
 

Mikulášská

Mikuláši, přijď dnes k nám, písničku Ti zazpívám. Přines, prosím, trochu dobrot, můžeš je dát třeba do bot. Dáváš dárky pro radost, pro každého máš jich dost…
 

Vítejte na ZŠ Gen. Píky 17

Jako každý rok i letos přišli nastávající malí školáci navštívit naši školu. Ihned po příchodu zasedli do lavic a napjatě čekali, co bude.
 

Čteme spolu 17

I letos žáci 9. tříd navštívili své nejmladší spolužáky – žáky prvních tříd, kteří jim předvedli, co vše se již za první měsíce naučili. Nestyděli se říkat říkanky, zpívat písničky, pochlubili se čtením prvních písmen i slabik. Starší žáci mladším předali dárečky, záložky do knih, které vyrobili.

Nejhezčí čert

Žákovská parlament se v průběhu měsíce listopadu zapojil do soutěže O NEJHEZČÍHO ČERTA. Tuto soutěž vyhlásilo Technické muzeum Petřvald.

Hororové příběhy

Ve středu 23. 11. 2017 vyrazila třída 7. B na předem domluvenou besedu do Knihovny města Ostravy - pobočky Jiřího Trnky. Z nabízených programů jsme si vybrali téma „Hororové příběhy“. 

PŘÍRODA S OTAZNÍKY

V závěru listopadu se žáci šestých a sedmých ročníků zúčastnili prvního kola soutěže pořádané Stanicí přírodovědců Korunka. Samostatně odpovídali na testové otázky z botaniky i zoologie, poznávali přírodniny a řešili kvíz. 

ilustrace

ČEPS CUP

Ve středu 29. 11. 2017 uspořádala naše škola turnaj ve florbale „ ČEPS CUP“ žáků 3. – 5. tříd. Naši žáci předvedli naprosto vynikající výkon a suverénně zvítězili. 

ASTROOLYMPIÁDA 2017- 2018

Dne 7.11. 2017 se na naší škole konalo školní kolo Astroolympiády. Do soutěže se letos přihlásilo 39 žáků 6.- 9. ročníku. Olympiáda byla rozdělena do dvou kategorií.

 

Celkový počet článků: 546


Partneři naší školy


 

Další informace

Partneři naší základní školy Gen. Píky

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola Ostrava
Gen. Piky 13A
příspěvková organizace
Ostrava, 702 00

IČ:     709 339 28
DIČ : CZ 709 339 28
IZO:   102 508 119
Tel.:   596 612 102
Fax:   596 637 257
ID datové schránky: 6vqmqrp

sekretariat@zsgepiky.cz
www.zsgepiky.cz
 

Další informace