​Virtuální prohlídka - elektrárny

16. listopadu 2022

V pátek 11. 11. 2022 se konala na naší škole virtuální prohlídka zaměřená na distribuční soustavu vedená firmou ČEZ, a. s. za účasti štábu České televize. Virtuální prohlídky se zúčastnilo 24 vybraných žáků z devátých ročníků. Žáci byli touto poutavou cestou seznámeni s vedením elektrické energie v rozvodné síti společnosti ČEZ, a. s. a to od elektrárny až ke koncovým uživatelům. Prohlídka byla interaktivní, žáci se do ní aktivně zapojovali skrze odpovědi na pokládané otázky nebo hlasováním.
Rovněž byla žákům poskytnuta možnost klást prezentujícím zvídavé dotazy. Účastníci prohlídky získali nejen rozsáhlé vědomosti týkající se cesty elektrické energie, ale rovněž informace o možnosti budoucího uplatnění u společnosti ČEZ, a. s. Po ukončení akce reportérka ČT požádala o krátký rozhovor na kameru pana ředitele a vybrané žáky. Ze závěrečného potlesku bylo zřejmé, že se virtuální prohlídka žákům velice líbila a pevně věříme, že se podobná akce brzy opět uskuteční.

Přehled starších článků | Autor: ZŠ GEpiky | Počet přečtení: 762x