Projekt - Ozdravný pobyt EVVO 2019

12. dubna 2021

Poskytovatel dotace:                     Státní fond životního prostředí
Číslo výzvy:                                       13/2017
Prioritní oblast:                                6. Environmentální prevence
Podoblast:                                         6.1. Environmentální vzdělávání, výchova a osvěta
Výše poskytnuté dotace:               122.500,-Kč
Název projektu:                                Do přírody za zdravím!!!

Ve dnech 25.3. – 30.3.2019 se zúčastnilo 70 žáků 2. – 3. ročníku společně se svými pedagogy ozdravného pobytu s environmentální tématikou. V proběhu několika dní žáci pracovali na tématech: Země, vzduch, voda a oheň. Čas trávili většinou venku na čerstvém vzduchu při plnění nejrůznějších úkolů.
Činnost probíhala v průběhu pobytu formou bloků. Obsahovala témata praktické biologie, ekologie i socioekonomické geografie. Během dne žáci střídali projektovou výuku s environmentální tématikou v učebně s badatelstvím v přírodě, bloky výukové a výtvarné s hrami, soutěžemi či sportovně zaměřenými aktivitami v závislosti na aktuálním stavu počasí. Program plnili žáci společně, popř. ve skupinách pod vedením vyučujících. Vybrané údaje si zaznamenávali do deníků a pracovních listů. V průběhu jednotlivých dní i v závěru pobytu žáci hodnotili výstupy a získané zkušenosti a poznatky. Projekt hodnotíme jako velice přínosný, žáci dokázali získané zkušenosti a poznatky aplikovat do výuky či mimo ni.

„Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.“

www.sfzp.cz                                                                                  www.mzp.cz

Přehled starších článků | Autor: ZŠ GEpiky | Počet přečtení: 944x