Projekt - S písní a zábavou za lepší náladou

11. prosince 2020

Školní pěvecký sbor má v naší škole dlouholetou tradici. Stejně jako výtvarné kroužky. V letošním roce jsme prostřednictvím dotace financované statutárním městem Ostrava, městským obvodem Moravská Ostrava a Přívoz podpořili nejen tvorbu v obou kroužcích, ale zapojili jsme naše žáky ve škole i při mimoškolních aktivitách, zejména v družině, do přípravy dárečků pro seniory.
     Vzhledem k uzavření škol na jaře i nyní na podzim nebylo možné s dětmi cele nacvičit plánovaná pásma pěveckého vystoupení, přestože paní učitelky Sternberg a Chrástecká měly vše přichystáno a i v době distanční výuky jsme ještě všichni doufali, že se situace zlepší natolik, že sbor bude moci zazpívat. Stejně tak probíhal nácvik představení živého betlému. Paní učitelka Cvilinková nachystala scénář, kterého se statečně ujala třída 7.A. Pan učitel Hlaváč spolu se žáky výtvarného kroužku začal tvořit nádherné kulisy, které mu nakonec pomohly dokončit paní asistentky. A i když nemohl zazpívat sbor, paní učitelka Cvilinková a pan učitel Kubičík se rozhodli, že by bylo škoda nevyužít šikovných dětí, krásných kostýmů a kulis. Proto celé představení natočili. V této chvíli se stříhá a brzo bude dostupné na YouTube, o nahrání budeme informovat prostřednictvím sociálních sítí a webu školy.
     Nezahálela ani školní družina. Paní vychovatelky nachystaly spolu s žáky prvního stupně krásné dárky a přáníčka, ty dovezl pan učitel Lapčík klientům Domova Slunovrat v Ostravě – Přívoze a Domu s pečovatelskou službou na ul. Gajdošova v Ostravě. Věříme, že všechny ozdobičky, keramické zvonečky, svícny a výrobky pletené z papíru udělají seniorům radost a alespoň trochu rozzáří jejich dny v adventní době. Do obou domovů také zašleme nahrané vystoupení živého betlému.
     Rádi bychom poděkovali všem, kteří se do práce na projektu zapojili a pomohli tak šířit ducha Vánoc mezi ty, které jsme letos neměli to štěstí potkat osobně. Věříme, že podstatou Vánoc je dělat radost ostatním, a pokud dárek připravíte nebo vyrobíte sami, je o to cennější. Děkujeme také městskému obvodu Moravská Ostrava a Přívoz za prostředky na nákup zpěvníků a kancelářských potřeb, výtvarného materiálu na kulisy i dárky a kostýmů v hodnotě 44000 Kč.
Přehled starších článků | Autor: ZŠ GEpiky | Počet přečtení: 902x