Skupinová práce v 1. B

14. února 2024

Žáci z 1. B se v minulém týdnu věnovali výuce ve skupinách. Skupinová práce je pro děti velmi důležitá, učí se zde spolupracovat, naslouchat si a tolerovat se. To vše je pro kolektiv důležité a pro některé děti velice těžké.
 V pracovních činnostech byly děti rozděleny do 4 skupin, kde se musely domluvit co postaví z kostiček, jak to budou stavět, své dílo prezentovat a zhodnotit, jak se jim ve skupině spolupracovalo.
V jazyce českém se děti snažily ve dvojicích smontovat písmena.
V matematice společně ve skupinkách vybarvovaly příklady podle zadaného klíče a následně sestavily obrázek.
Vždy po ukončení práce děti hodnotily spolupráci, vysvětlili jsme si, kde nastaly chyby a jak se jich příště vyvarovat.
Musím děti moc pochválit, je vidět obrovský pokrok, ale je nutné ještě na všem zapracovat.

Fotogalerii naleznete zde

Mgr. Jitka Michnová