Slavnostní předání slabikáře - 1.C

8. prosince 2022

Kniha není než klíč, jenž otvírá zámek našich vlastních snů.
Vladimír Tille

Před pár dny proběhlo v prvních třídách slavnostní předání slabikářů. Byla to chvíle, kdy několikaměsíční snaha prvňáčků, naučit se základy čtení, byla po zásluze odměněna. Slavnost slabikáře v 1.C se letos konala v pohádkovém hávu. Děti se přenesly do Čtenářského království, kde zachraňovaly princeznu, její pomocníky věrná písmenka, nu, a také musely zdolat pět hlav zlého draka Alberta. Žáčci při záchraně království obdrželi kouzelný klíč, kterým slavnostně otevřeli ony vybojované slabikáře, a tak prokázali svou chrabrost, znalosti a srdnatost. Díky svým odvážným činům byli pasováni na rytíře čtenářského království a složili čtenářský slib, neboť zvítězili, království bylo zachráněno, zlo po zásluze potrestáno a vše dobře dopadlo. Co dodat na závěr? Milé děti, přeji vám mnoho úžasných čtenářských zážitků.
Vaše paní učitelka Zdeňka Cvilinková

Fotogalerii naleznete zde