Středisko mladých přírodovědců - 4. A

6. února 2024

Dne 1. 2. se třída 4. A s paní učitelkou Ganišinovou zúčastnila programu Ptáčci našich krmítek ve Středisku mladých přírodovědců

Středisko mladých přírodovědců v Porubě, ve kterém jsme na programu byli, navštěvujeme už řadu let. Konají se zde různé programy, workshopy, soutěže, kroužky, ale také akce v přírodě pro školy, příměstské tábory, letní tábory, speciální kroužky, kde můžete získat např. rybářský lístek atd.

Pracovníci této stanice jsou velmi obětaví. Mají na starosti velké množství živých zvířat, o které se sami nebo s dětmi v kroužcích starají. Při každé návštěvě střediska Vás pracovníci provedou budovou a dětem ukážou všechna zvířata a taky jim povypráví o tom, jak se o ně mají děti starat.

Na některá zvířata si žáci mohou sáhnout, vzít si je do rukou, aby se naučili nebát se hmyzu nebo aby zvládli jemný úchop jednotlivých druhů zvířat. To se vždy všem dětem moc líbí. Také si zvířata mohou vyfotit a pochlubit se i fotkou se zvířetem v ruce.

Po prohlídce střediska následoval program, kde si žáci vyslechli základní informace ke krmení zvířat v zimě a pak se paní Litvíková věnovala různým druhům krmítek a různým druhům ptáčků, které v zimě u krmítek můžeme pozorovat a taky je přikrmovat. Žáci byli poučeni, co je a není ke krmení pro ptáčky vhodné. Nakonec si vyrobili závěsnou výživovou šišku pro ptáčky, kterou jsme cestou domů pověsili na stromy, aby ptáčci v tomto období neměli hlad.

Všem se akce moc líbila a už se moc těšíme na další podobnou akci, ale tentokrát v jarním období a v přírodě.

Mgr. Dana Ganišinová

Fotogalerii naleznete zde