Světový den ústního zdraví - Klikatá cesta za čistým zoubkem

28. března 2023

Světový den ústního zdraví se slaví každý rok 20. března. V ČR je realizován Českou stomatologickou komorou, pod záštitou Ministerstva zdravotnictví. Naše škola se k tomuto dni přidala dne 25. 3. 2023 akcí Čistí celá rodina – Klikatá cesta za čistým zoubkem ve spolupráci s Oblastní stomatologickou komorou Ostrava a VOŠ zdravotní v oboru dentální hygienistka. Pozvání přijal i prezident České stomatologické komory doc. MUDr. Roman Šmucler, CSc.
Děti 1. a 2. tříd si za přítomnosti rodičů prošli mnohými stanovišti, kde získávali informace o správné technice čištění zubů. Za účasti instruktorek si zúčastnění mohli vyzkoušet správnou techniku čištění zubů, žáci se seznámili se solem kartáčkem, třídili potraviny na vhodné a nevhodné pro zuby. Nechyběla ani pohybová aktivita - házení plyšového zubu do pytle, nebo aktivita pro hmat – rozlišování kartáčků. Součástí akce byla velká hrací zóna s několika stanovišti – stanoviště pexes, omalovánek, lepení, puzzlí, promítání a další.
Děkujeme všem zúčastněným – mnoha stomatologům, dentálním hygienistkám, vyučujícím a žákům, především však rodičům a dětem, že se akce zúčastnili a podpořili Světový den ústního zdraví.

Fotogalerii naleznete zde

Mgr. Ljuba Konečná, Mgr. Marcela Popalová, as. Sikorová