Světový den zdraví 2019

16. dubna 2019

ZŠ Gen.Píky je městskou školou, která žákům poskytuje základní vzdělání od první až po devátou třídu. V naší škole se nejen učíme, vzděláváme klasickým způsobem, ale učitelé a žáci se zapojují i do nejrůznějších projektů, které společně připravují a realizují. Naše škola je členem projektu ,,Hrdá škola“,který zaštítil projekt Den zdraví 5. dubna 2019.Ovoce a zelenina dodávají lidskému tělu mnoho vitamínů, minerálů, antioxidantů a jsou bohatým zdrojem vlákniny a vody. Žádný druh ovoce a zeleniny neobsahuje všechny důležité živiny najednou, proto bychom měli jíst co nejvíce druhů, abychom byli zdraví.
Paní učitelka Ljuba Konečná se proto rozhodla připomenout našim žákům, že pravidelná konzumace ovoce a zeleniny je důležitou prevencí proti různým onemocněním. Oslovila několik dodavatelů ovoce a zeleniny, konkrétně Makro, Glóbus, Hrušku, Kaufland a Billu. Děkujeme Bille, Hrušce a Kauflandu, kteří neodmítli a dodali zcela zdarma různé druhy ovoce, zeleniny a mléčných výrobků.
Společně s paní učitelkou Marcelou Popalovou a žákyněmi 6.A vytvořily ve vestibulu školy výstavku ovoce a zeleniny spojenou s ochutnávkou. Nezapomněly ani na žáky, kteří v těchto dnech jsou ve škole v přírodě v Jeseníkách a přítel paní asistentky Katky ochotně těmto žákům a učitelům vitamíny zavezl.
Milí kolegové a žáci, nezapomeňte, že zdraví je to nejdůležitější co máme.

Světový den zdraví 2019
 
Přehled starších článků | Autor: Mgr. Marcela Popalová a Mgr. Ljuba Konečná | Počet přečtení: 1066x


Partneři naší školy


 

Další informace

Partneři naší základní školy Gen. Píky

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola Ostrava
Gen. Piky 13A
příspěvková organizace
Ostrava, 702 00

IČ:     709 339 28
DIČ : CZ 709 339 28
IZO:   102 508 119
Tel.:   596 612 102
Fax:   596 637 257
ID datové schránky: 6vqmqrp

sekretariat@zsgepiky.cz
www.zsgepiky.cz
 

Další informace