Taneční koncert na JKO, 28.2.2020

2. března 2020

Žáci naší školy jsou na druhém stupni pravidelnými návštěvníky kulturních akcí v našem městě hlavně díky podpoře radních městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.
   Tentokrát jsme mířili do zcela neznámých vod historie tance a baletu. Ač je to známé učivo předmětu hudební výchova na druhém stupni, podařilo se nám díky vedoucí tanečního oddělení JKO, paní Mechelové, spojit příjemné s neznámým.
   Děti z 8. a 9. tříd se vypravily se svými třídními učiteli na již známé místo v očekávání věcí nadcházejících. Na akcích školy velmi často používají své taneční zkušenosti, které získávají z klipů svých oblíbených písní. Jejich snaha napodobit své hudební oblíbence je velmi zdařilá, jak ostatně mohou hodnotit i rodiče a méně odvážní spolužáci. Jak tedy dopadlo to pomyslné srovnání se studenty tanečního oddělení JKO žívě na jevišti?
   Od prvních tanečních čísel, které dokumentovaly vývoj lidového tance z několika blízkých folklórních oblastí, přes ukázky klasického baletu známých autorů až po současnou taneční tvorbu nás prováděla sympatická dvojice studentů hudebně dramatického oddělení. Jejich vtipné komentáře byly okamžitě průběžně odměňovány pobaveným potleskem.
   Ukázky byly zařazovány podle historického vývoje. Vybrány byly scény zábavné a blízké dětskému publiku. Ukázalo se to jako zdařilá tématická volba a tak děti byly výborné publikum po celou dobu. V závěru hodinového představení, kdy děti pozorně sledovaly dění na jevišti, dlouhým aplausem poděkovaly všem tanečníkům za krásné taneční i herecké a dokonce i pěvecké výkony.
   Při zpáteční cestě do školy se žáci i doprovázející učitelé shodli na tom, že by bylo dobré podobné vystoupení navštívit i příští rok.
Děkuji vedení JKO za možnost nahlédnout v krásném prostředí školy na výsledky práce jejich studentů a těšíme se zase příště.
Přehled starších článků | Autor: MgA. Renáta Sternberg | Počet přečtení: 141x


Partneři naší školy

Další informace

Partneři naší základní školy Gen. Píky

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola Ostrava
Gen. Piky 13A
příspěvková organizace
Ostrava, 702 00

IČ:     709 339 28
DIČ : CZ 709 339 28
IZO:   102 508 119
Tel.:   596 612 102
Fax:   596 637 257

sekretariat@zsgepiky.cz
www.zsgepiky.cz
 

Další informace