Třiďme odpad, má to smysl !

17. února 2020

V pátek 7.2. jsme se už těšili na jarní prázdniny. Učení nás nebavilo, nesoustředili jsme se a tak jsme s radostí přivítali v naší třídě 2.B návštěvu. Členky ekotýmu naší školy Michaelu Foltovou z 8.C a Zuzanu Adámkovou z 9.A., které napomáhají společně s ostatními žáky plnit cíle Ekoškoly, zapojují se do mezinárodního programu. Zpříjemňují prostředí školy, usilují o minimalizaci a třídění odpadů, zlepšení životního prostředí školy a jejího okolí, o úspory energie či vody v naší škole. Členky ekotýmu pod vedením paní učitelky Mgr. Ivety Novotné připravily pro druhé třídy zajímavý dvouhodinový program právě o třídění odpadu. Mysleli jsme si, že už nezískáme nové vědomosti, že všechno o třídění odpadu známe. Jaké bylo naše překvapení, když jsme prostřednictvím her nebo ukázek videí o zpracovávání skla, pet lahví aj. získali další zajímavé vědomosti. Odpad jsme třídili i se známou pohádkovou postavičkou prasátkem Pepou. Pracovali jsme ve skupinách a sbírali sladké body. Dvouhodinový program jsme zakončili malou procházkou školou. Znovu jsme si prohlédli a zopakovali, kde máme umístěné jednotlivé nádoby určené k třídění papírů, plastů i elektromateriálů. Uvědomili jsme si, že i když jsme teprve ve druhé třídě, přesto můžeme sami ovlivňovat životní prostředí, účastnit se na pozitivních změnách ve škole. Třiďme odpad, má to smysl.

Třídíme odpad - fotogalerie
Přehled starších článků | Autor: Mgr. Marcela Popalová a Mgr. Pavla Nikolova | Počet přečtení: 1153x

Přepnout na klasické zobrazení