Turistický kroužek - Ropička, Kotař, Prašivá

7. prosince 2021

V sobotu dne 4.12.2021 jsme se nepoflakovali doma a pustili se do dalšího ze série výšlapů, kterým zakončujeme letošní turistický kalendářní rok.
Původním plánem bylo zdolání Slavíče z Morávky, kde měla být zároveň velká "obědová pauza", ale bohužel na Slavíči bychom se žádného občerstvení nedočkali, protože chata je srovnána se zemí. Trasa se tedy změnila a nakonec jsme jakožto zdatní turisté šli z Morávky na Ropičku, následně na Kotař, dále na chatu Prašivou, kde nás skutečně obědová pauza čekala a po ní už jsme šli příjemnou lesní a poté méně příjemnou asfaltovou cestou dolů zpět na autobus do Morávky.
Na naší trase se střídaly náročné i lehké úseky, chladné větrné i příjemně slunečné počasí. Všichni turisté šli s kondicí nahoru, a tak jsme všichni drželi rovnoměrné tempo, které na jeho špici určovala téměř pokaždé jiná skupinka. Po cestě jsme narazili i na zamrzlé studánky, kde jsme mohli, zahlédnou malé krápníky a zachytit si je tak společně v objektivu fotoaparátu.
Před odjezdem autobusu zpět do Ostravy jsme si v autobusové zastávce všichni společně zahráli tichou poštu, u které jsme se jak jinak, než hodně zasmáli. Túra snadná nebyla, proto si pár z nás hezky v autobusu na cestě zpět pospalo.
Opět děkujeme jménem pana učitele Lapčíka a Kubičíka všem rodičům a dětem za skvělou komunikaci a včasný příjezd a odjezd. Budeme se těšit na další společné výšlapy. Sportu zdar.

Fotogalerii naleznete zde
Přehled starších článků | Autor: ZŠ GEpiky | Počet přečtení: 711x