V kůži osoby s handicapem

16. května 2024

Dne 13. 5. třída 4.C navštívila Ostravskou univerzitu, kde se zúčastnila workshopu s názvem V kůži osoby s handicapem.
V rámci tohoto programu měli žáci možnost na malou chvíli zakusit, jak náročný je život osob se zdravotním postižením.
Seznámili se s druhy nejběžnějších zrakových vad prostřednictvím simulačních brýlí.
Vyzkoušeli si, jaké je nevidět a být odkázán na popis druhých. Naučili se psát na pichtověpsacím stroji, kde každý napsal své jméno v Braillově písmu. Pomocí znakového jazyka vyjádřili jednoduché věty a osvojili si základy prstové abecedy.
Po všech těchto náročných úkolech žáci zjistili, kolik strastí tyto osoby každý den čeká, jakými kompenzační pomůckami je překonávají, ale také se seznámili se způsoby, jakými můžou těmto lidem pomoci, a to je to nejdůležitější!
A protože všichni tak pilně zapojovali svůj zrak, hmat a sluch, bylo poté nutné zapojit i čich a chuť, a tak jsme si jako odměnu dali první letošní společnou zmrzlinu!

Fotogalerii naleznete zde
Přehled starších článků | Autor: ZŠ GEpiky | Počet přečtení: 335x


Partneři naší školy


 

Další informace

Partneři naší základní školy Gen. Píky

Přepnout na klasické zobrazení

Kontakt

Základní škola Ostrava
Gen. Piky 13A
příspěvková organizace
Ostrava, 702 00

IČ:     709 339 28
DIČ : CZ 709 339 28
IZO:   102 508 119
Tel.:   596 612 102
Fax:   596 637 257
ID datové schránky: 6vqmqrp

sekretariat@zsgepiky.cz
www.zsgepiky.cz
 

Další informace