Včelám se na naší škole daří

20. června 2022

Albert Einstein údajně řekl: "Pokud vymřou VČELY, zbývají lidem čtyři roky života". Pravděpodobně nikdo z nás nechce, aby příroda  začala jeho prognózu ověřovat.

My jsme se rozhodli s tím něco udělat a založili jsme na škole včelařský kroužek. Díky účelové dotaci našeho zřizovatele, Úřadu městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, jsme pořídili vybavení včetně včelích úlů a včelstev. Od samého začátku nám včelky dělají velkou radost. I díky příznivému počasí jsme mohli v polovině června točit první med. Zdatnými pomocníky nám byli žáci 2. C paní učitelky Cvilinkové, kteří tvoří základ našeho včelařského kroužku.
Již několik let se pyšníme titulem Ekoškola a v letošním roce jsme udělali pořádný krok k jeho obhajobě.

I v rámci výuky se naši žáci mohou seznamovat se včelami a jejich životem.

Fotogalerii naleznete zde

Přehled starších článků | Autor: ZŠ GEpiky | Počet přečtení: 496x