Velikonoční mlsání na ZŠ Gen. Píky

20. dubna 2022

K Velikonocům patří i staré lidové tradice a zvyky, které dodržujeme i my dnes. I učitelé naší školy se snaží žákům přiblížit tradice a zvyky od Květné neděle až po Velikonoční pondělí.
Velikonoce bez beránka, mazanců, jidášů a jiných dobrot by nebyly ty pravé svátky jara. V úterý 12.4. Žákovský parlament pod vedením paní učitelky Konečné a Popalové připravil výstavku s malou ochutnávkou nejrůznějších dobrot. Už od šesti hodin ráno přicházeli do školy děti s rodiči a přinášeli nejrůznější krabice, krabičky, balíčky s velikonočními dobrotami.
Děkujeme všem rodičům, prarodičům, žákům, kteří přispěli do naší soutěže. Velikonoční mlsání bylo super. Krásu i chuť všech výrobků obdivovali všichni ještě i odpoledne při návštěvě třídních schůzek. Porota z řad pedagogických pracovníků pod vedením pana ředitele měla nelehký úkol vybrat ty nejzdařilejší dobroty očima, ale i podle chuti. Svým vzhledem zaujal porotu velikonoční výrobek od  Davida Pavlišince, Adama  Hecla a Nicol Bystroňové. Výbornou chuť měli výrobky od Dominika Frančíka, Dagmar Kalíškové a sourozenců Komenderových.

Fotogalerii naleznete zde

Mgr. Marcela Popalová