Vítání jara v 3. C

21. dubna 2022

Během dubna jsme se snažili znalosti dětí z prvouky o rostlinách propojit s praktickou výukou v pracovních činnostech.
Poprvé jsme s žáky využili naši novou učebnu – zimní zahradu. Společně jsme zasadili chutnou bylinku řeřichu. Ve třídě jsme se pak o ni starali a sledovali, jak nám krásně roste. Poté jsme si připravili chutnou zdravou svačinu plnou vitamínu C. Dětem moc chutnala a jen se po ní zaprášilo.
Pro velký úspěch a zájem jsme si k blížícím jarním svátkům zasadili také osení, ať si žáci mohou vzít do svých domovů krásnou zelenou velikonoční ozdobu. Děti si vyzkoušely práci s hlínou. Samozřejmě po práci následoval úklid, o který byl nečekaně velký zájem. Získanou zkušenost následně využili v ČJ k popisu pracovního postupu. Děti byly moc šikovné. V následujícím Pašijovém týdnu jsme si povídali o velikonočních zvycích a tradicích. Nové znalosti jsme se rozhodli upevnit pomocí barev. Modré pondělí jsme přivítali v modrém. Úterý se dle tradic nazývá šedivé nebo také žluté, my jsme dali přednost sluníčku a snažili jsme se ho povzbudit žlutou barvou. Škaredou středu jsme se rozhodli prožít s dobrou náladou a úsměvem na tváři v elegantní černé barvě, aby nás čekaly jen usměvavé a radostné středy. Na závěr si žáci odnesli domů zelené osení ozdobené malovanými vajíčky v podobě zápichů a velikonoční zajíčky s bambulkovými ocásky.
Doufám, že si začátek dubna žáci užili a na některé zajímavosti si příští Velikonoce opět vzpomenou.

Fotogalerii naleznete zde

Mgr. Marcela Stéblová