Výlet 6.A - Štramberk

13. června 2023

Ve čtvrtek 8.6 si žáci z 6.A vyjeli vlakem na výlet do Štramberku.
Jeskyně Šipka byla naší první zastávkou. Jeskyně byla nalezištěm neolitických nástrojů a kostí mamutů. Následovala procházka po městě, kde jsme obdivovali historické domy a křivolaké uličky. Navštívili jsme štramberské náměstí, kde se nachází kostel a radnice. V místním muzeu jsme se seznámili s tvorbou známého českého malíře a ilustrátora Zdeňka Buriana, který se proslavil svými realistickými kresbami dinosaurů a pravěkých zvířat. Pokračovali jsme cestou na Štramberskou Trúbu, která dominuje nad celým městem. Jelikož jsme měli spoustu energie, vydali jsme se i na Bílou horu – rozhlednu, odkud byl nádherný výhled na Štramberk i okolní krajinu Beskyd. Na závěr jsme navštívili minizoo - Aqua Terra, kde žije stovka tropických ryb, různé druhy hadů, ještěrů a drápkaté opičky. Kdo se nebál, měl možnost se pomazlit s místní krajtou. Před cestou na vlak jsme nezapomněli nakoupit a ochutnat tradiční místní cukrovinku – Štramberské uši.

Fotogalerii naleznete zde
Přehled starších článků | Autor: ZŠ GEpiky | Počet přečtení: 252x