Výlet za výhru v přírodovědné soutěži

2. června 2022

Dne 27.5. se 4 žáci naší školy účastnili výletu za výhru v přírodovědné soutěži pořádané Střediskem mladých přírodovědců Korunka v Ostravě-Porubě.
Celá akce byla zaměřena na poznávání krás v okolí Teplic nad Bečvou.
Autobus byl přistaven v 8 hod u DK Vítkovic. Po 45 minutách cesty, jsme zastavili v Teplicích. Čekali na nás Zbrašovsko-aragonitové jeskyních. Potom jsme si prohlédli lázeňský rezort, napili kyselky a navštívili stánky se suvenýry i lázeňskými dobrotami, např. teplými lázeňskými oplatky různých příchutí.
Občerstvili jsme se a vyrazili na nejhlubší propast na světě. Zjistili jsme, že člověk se potopil do hloubky 285 m, a protože propast ještě stále vedla hlouběji, poslali dolů robota, který se dostal do hloubky 404m a ještě stále se nedostal na dno. Některé optimistické předpovědi říkají, že dno by mohlo být hluboko až několik kilometrů. To zjistí až další testování. Na to si ale musíme ještě chvíli počkat.
Počasí nám celý den přálo, i když se občas na nebi objevil nějaký mráček. Teplota v jeskyních se zde pohybuje kolem 15 °C, což je opět unikát, takže nám nebyla ani zima.
Výlet jsme si užili a kolem 15.00 hod. jsme se opět vrátili na nástupní stanici, kde už na nás čekali rodinní příslušníci.
Všem se výlet moc líbil a my už se teď těšíme na další takové akce, které nám škola umožní zažít na vlastní kůži.

Fotogalerii naleznete zde

Mgr. Dana Ganišinová