Workshopy pro ukrajinské žáky

28. června 2022

V předposledním červnovém týdnu si naši ukrajinští žáci pod vedením svých učitelek připravili program o Ukrajině pro své české spolužáky, kteří se seznámili s populární ukrajinskou hudbou, vyzkoušeli si tradiční ukrajinský tanec a po prezentaci o Ukrajině si ověřili své znalosti  ve hře KAHOOT. Většinou byl slyšet smích, ale došlo i na slzy. Velká část našich UA žáků pochází z oblastí Charkova a Mariopolu a vidět záběry jejich měst před válkou je v současném kontextu těžké.Velký dojem na všechny udělalo houslové vystoupení nadaného žáka 7.B, Dmytro Tymokhina, o kterém možná ještě v budoucnu uslyšíme. Během programu zazněla z úst UA učitelek slova vděčnosti za přijetí, podporu a pomoc, kterých se jim dostalo na naší škole. Uplynulé 4 měsíce byly pro nás všechny náročné, ale v mnoha ohledech i obohacující a nezapomenutelné.

Fotogalerii naleznete zde
Přehled starších článků | Autor: ZŠ GEpiky | Počet přečtení: 637x