Za tajemstvím řeky Odry

11. května 2022

Dne 6.5. 2022 si vyrazila třída 6.B na exkurzi ,,Za tajemstvím řeky Odry“.
Všichni si oblékli sportovní oblečení i obuv a šli jsme po toku řeky Odry. Exkurze začala v Nové Vsi-vodárna, kde jsme dojeli autobusem č.37.
Tady si nás vyzvedli naši průvodci ze Střediska ml. přírodovědců. Cestou dlouhou asi 8km jsme poznávali rostliny, stromy, zvířata, která jsme viděli.
Pak jsme procházeli v okolí krásných rybníků, kde jsme hádali vodní rostliny a ryby, které zde žijí.
Také jsme pozorovali řeku Odru, její tok, koryto, přilehlou vegetaci, splav a jez na řece. Vysvětlili jsme si rozdíly různých staveb na řece i jejich význam. Viděli jsme i
stavby bobrů. Seznámili jsme se s tímto zvířetem, jeho způsobem života i tím, co nám svou činností v přírodě způsobuje. Dalším úkolem bylo poznávat různé siluety ptáků. Viděli jsme vodní ptáky - čápa, volavku i kačeny. Cestou jsme si natrhali i česnek medvědí, bylinku prospěšnou pro zdraví. Někteří
ji viděli i ochutnali poprvé v životě. Cestou jsme se dostali zpět k zastávce - U Boříka. Zde ještě soutěžily holky s chlapci v poznávání stop zvířat. Děvčata zvítězila malým rozdílem. Nakonec jsme nastoupili na autobus č. 54 a jeli jsme ke škole. Všichni jsme byli nabytí množstvím dojmů a taky nás bolely nohy. Počasí nám přálo, i když nám chvilinku poprchávalo.

Fotogalerii naleznete zde

Mgr. Dana Ganišinová