Záchranná stanice BARTOŠOVICE 2019

15. května 2019

Dne 25. 4. 2019 jsme navštívili záchranou stanici Bartošovicích.
A co vlastně záchranná stanice je?
Zabývá se zraněných či jinak hendikepovaných volně žijících živočichů.
Záchranná stanice léčí, rehabilituje a připravuje zvířátka na vypuštění do volné přírody. Zaměřují se hlavně na ohrožené druhy, které v přírodě ubývají. Důležitou informací je zmínit, že se snaží zvířata rozmnožovat.

V záchranné stanici měli zaměstnanci pro nás přichystaný program s komentovanou prohlídkou celého areálu. V budově nám po té ukázali uměle vytvořený les, kde jsme se snažili rozpoznat různé druhy zvěře. V záchranné stanici je momentálně několik ptáků (dravců), různé druhy sov a pár savců, například: sova pálená, sýček obecný, orel sklání, straka obecná, čáp černý, zajíc polní.
Výlet byl moc fajn, dozvěděli jsme se spousta zajímavých informací a zjistili, jak se v situacích kdy najdeme opuštěné zvíře zachovat. Také nám bylo řečeno, že je možnost navštívit záchranou stanici třeba i s rodiči a pomoci třeba finanční částkou či adopci.

Záchranná stanice BARTOŠOVICE 2019 - fotogalerie
Přehled starších článků | Autor: Žáci čtvrté a páté třídy | Počet přečtení: 1305x