Živý betlém

11. prosince 2020

V pátek 4.12. se v divadelních prostorách naší školy sešli žáci 7.A,  aby zde oživili a zároveň natočili pod vedením paní učitelky Cvilinkové a pana učitele Kubičíka divadelní projekt živý betlém. Většina dětských herců byla hned na začátku nervózní a nejistá, nicméně v okamžiku, když žáci se pustili do práce, změnili se v koncentrovaný a spolupracující tým. Korona k realizaci dovolila pouze jediný možný termín k vyzkoušení i natočení. Ten se prostě musel využít od prvního do posledního okamžiku. A také to přesně tak bylo. Kostýmy si některé děti přinesly částečně z domu, část byla ušita ve škole a část se dotvořila a upravila na místě. Původní napětí se přetvořilo v radost z povedených záběrů a legraci z nepovedených. Tři hodiny a kousek utekly jako voda a děti se najednou dojemně loučily, protože věděly, že se opět dlouho neuvidí a jdou si domů sednout před monitory počítačů. Studenti prožili mimořádně tvůrčí čas, mnozí překonali svou stydlivost i strach, učili se zpaměti texty, i když do poslední chvíle nevěděli, jestli projekt alespoň touto formou proběhne. Chci ještě vyzdvihnout, že vše děti dělaly a hrály s myšlenou na naše seniory v domovech, kterým chybí kontakt s rodinou a ostatními lidmi, s myšlenou na rodiče a spolužáky ze školy. Výsledný a sestříhaný film bude umístěn na stránkách školy a promítnut babičkám a dědečkům v domovech důchodců.

Živý betlém - fotogalerie
Přehled starších článků | Autor: Mgr. Zdeňka Cvilinková | Počet přečtení: 931x