Po několika návštěvách kulturních představení jsme pro zájem dětí připravili další akci. Dne 1. 3. 2023 jsme navštívili taneční koncert na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. Koncert byl rozčleněn do dvou částí.

Navzdory nejistému počasí se 23. 5. 2023 sešli žáci i někteří rodiče 6.B na již tradiční třídní piknik na školním hřišti. Společně jsme si zahráli hry, které si žáci předem naplánovali. Rodiče, kteří se do her zapojili, se tak díky "schovce” či "vybiše” mohli vratit do dob svého dětství.

Chybí vám hory?
Chybí vám výhledy z vrcholku hor?
Chybí vám turisťák?
Nám taky, a proto jsme se rozhodli uspořádat jednodenní výlet a vzít vás zase zpátky za poznáním našich krásných Beskyd.
Akce je určena pro žáky 2. stupně, dále pro žáky 3., 4. a 5. tříd, kteří budou mít doprovod rodičů.

Participativní rozpočet – výsledky hlasování

19. 5. 2023 bylo ukončeno hlasování 2. ročníku participativního rozpočtu na naší škole. Žáci od 4. do 9. ročníků, vyučující i správní zaměstnanci měli svobodnou volbu hlasování. Nyní již známe vítězný projekt, který se umístil na 1. místě – MELODICKÉ MODERNÍ ZVONĚNÍ.
Vítězným třídám 5. B a 6. B blahopřejeme a předání diplomů a odměn proběhne 1. 6. 2023.

Projekt OKAP II. na SZaŠ

Poslední setkání studentů Střední zahradnické školy v Ostravě a žáků naší 6.A třídy v rámci projektu OKAP II. proběhlo na školním statku dne 23. 5. 2023. Nejprve si pod vedením paní mistrové odborného výcviku naši šesťáci prohlédli, jak vypadají různé typy zahrad v květu, dověděli se mnohé zajímavosti nejen o pěstovaných rostlinách, ale i těch plevelných.

Úspěch našich žáků v basketbalu

Marek Mališ (kapitán týmu) a Michal Glac, žáci 9.C, se se svým týmem NH Ostrava zúčastnili Mistrovství ČR v basketbalu, kde vybojovali zlato a stali se tak Mistry ČR v basketbalu v kategorii U15.

Družinové plavání

Každý čtvrtek chodí děti z družiny na bazén. Tam si procvičují nejen to, co se v hodinách plavání naučily, ale užijí si spoustu legrace při vodních radovánkách.
Loví kroužky pod vodou, potápí se, trénují skoky do vody... Prostě je to baví.

Městské kolo Dopravní soutěže mladého cyklisty

Dne 12. 5. 2023 se konalo městské kolo Dopravní soutěže mladého cyklisty, kterého se zúčastnili žáci naší školy, kteří postoupili z obvodního kola této soutěže. Byli to žáci ze třídy 5.C a 6.B.

Pozvánka na RADOVÁNKY

Milí rodiče,
srdečně vás zveme na naši akci, která slouží jako příležitost k oslavě radosti, barev, sportu a konce školního roku. Je to příležitost ke společnému setkání rodičů a dětí a k přivítání žáků pátého ročníku na druhý stupeň. Budeme mít bohatý program, který vás rozhodně potěší.

Úspěch našeho žáka

Rostislav Petřík z třídy 6. A se účastnil v Chrudimi celostátního kola ve hře na akordeon. Konkurence byla obrovská, nicméně si Rosťa odvezl krásnou 2. cenu ve své kategorii a celkové 5. místo. Gratulujeme ke skvělému úspěchu!