Magazín ZŠ Generála Píky

Dopravní soutěž mladého cyklisty

Dne 21. 4. 2023 se vybraní žáci naší školy zúčastnili obvodního kola Dopravní soutěže mladého cyklisty v 1. věkové kategorii od 10 do 12 let. Byli to žáci ze třídy 5.C a 4.A. Akce se konala na dopravním hřišti ZŠ A. Kučery v Ostravě - Hrabůvce a žáci zde soutěžili v těchto disciplínách:

Jarní květinový záhon

Milé kolegyně, milí kolegové, milí žáci,
vzpomínáte, jak jsme ,,sázeli“ nejrůznější květiny z papíru, z pet lahví, když jsme nosili roušky? Chuť vyzdobit prostor před školou vedle ŠJ jsme ale měli. Máte opět chuť květinu vyrobit, připevnit na hůlku, klacík a ,,zasadit“ do travnaté plochy u ŠJ a vytvořit  jarní  květinový záhon? Pojďte do toho!

Fáze schvalování návrhů 19.4.2023 – 24.4.2023

Na naší škole se od 5. 4. 2023 rozběhl celoškolní projekt participativního rozpočtování -  Pébéčko.
Jednotlivé třídy od 5. – 9. ročníků měly do dnešního dne příležitost podat svůj vlastní návrh, jak zlepšit prostředí a atmosféru v naší škole.

Sázíme rostliny

V souvislosti s projektem OKAP, do něhož jsou naši žáci zapojeni, jsme navštívili školní statek Střední zahradnické školy v Ostravě, kde je realizována praktická výuka studentů. Naši šesťáci prozkoumali všechny typy skleníků a v rámci workshopu si mohli vyzkoušet, jak taková praxe funguje.

Karneval 2023

Je sobota 15.4. 2023  a u školy Gen. Píky je živo. Co se to tu děje? Sešly se princezny, kočičky, policisté, nechyběla Sněhurka, rytíř, včelka a mnoho dalších postaviček. Všechny doprovázelo teplé jarní počasí. Ve škole nás překvapila slavnostně vyzdobená tělocvična a přilehlé chodby. Časové znamení oznámilo, že je právě 14 hodin. Karneval s kouzelnicí Radanou mohl začít.

​Kampaň obyčejného hrdinství 2023

Za pár dní, 21.dubna, si na naší škole připomeneme Den Země, jeden z největších světových svátků zaměřený na propagaci a podporu ochrany životního prostředí. Pojďte ho oslavit s námi a zapojte se do Kampaně obyčejného hrdinství i vy! Pojďte reálně něco změnit!

Divadlo 1. D

V pondělí jsme se s dětmi vydali za kulturních zážitkem do Divadla loutek v Ostravě na představení „Myši patří do nebe“. Silný příběh dvou odlišných hrdinů myšky Šupito a lišáka Bělobřicha se žákům moc líbil a odcházeli plní dojmů.

Pébéčko 2023

Vážení žáci,
 vedení školy se rozhodlo uspořádat celoškolní projekt participativního rozpočtování: Pébéčko. Máte tak příležitost podat svůj vlastní návrh, jak zlepšit prostředí a atmosféru v naší škole.
K dispozici je celková částka na Pébéčko ve výši 45.000 Kč, maximální částka na jeden návrh je 45.000 Kč.

Barevný týden

Velikonoce jsou tady. I my už teď víme, jaké zvyky a tradice k velikonočním svátkům patří, co všechno se který den smí nebo nesmí. Každý den před Velikonocemi má svou barvu, proto jsme si i my oblékli barevné oblečení. Modré pondělí, žluté úterý i červenou středu jsme si užili v tomto předvelikonočním období opravdu naplno.

Zápis do prvních tříd 2023

V pondělí 3. dubna a v úterý 4. dubna se dveře naší školy otevřely našim budoucím prvňáčkům. Natěšení a zároveň nervózní rodiče a děti v doprovodu pohádkových bytostí dorazili do vyzdobených tříd, kde je přivítaly paní učitelky.

Celkový počet článků: 843