Magazín ZŠ Generála Píky

Předvelikonoční lov sladkostí

Vážení rodiče, ráda bych Vás pozvala k nahlédnutí z dnešní mini akce třídy 1.C, kterou způsobila maminka našeho Vojtíška. Svým laskavým darem mne náhle inspirovala. Chtělo to však jednat rychle a trošku "zaimpovizovat". Dáreček jsme dostali v první hodině, dva balíčky čokoládových velikonočních vajíček.

Soutěž o nejlepší štrůdl - vyhlášení výsledků

Dne 4.4.2023 se po celé škole šířila vůně štrůdlů, které spolu s dětmi napekli rodiče nebo prarodiče. Všechny štrůdly vypadaly nádherně, jak můžete vidět na našich fotografiích

Bo nám to není jedno - vize Ostravy

Dne 27. 3. 2023 proběhlo další setkání žákovských parlamentů v rámci projektu "Bo nám to není jedno!!!", tentokrát s podnázvem "Vize Ostravy".

Setkání organizoval Parlament dětí a mládeže města Ostravy ve spolupráci s oddělením strategického plánování Magistrátu města Ostravy a SVČ Korunka.

Recitační soutěž 2023

Ve středu 29. 3. 2023 proběhlo na prvním stupni školní kolo recitační soutěže. Zúčastnilo se ho celkem 44 žáků, kteří soutěžili ve třech kategoriích. Nultá kategorie byla zastoupena prvňáčky, první kategorie byla určena druhým a třetím třídám a ve druhé kategorii bojovaly čtvrté a páté třídy.

Jarní dílničky

Před Velikonocemi navštívila 6.A třída Střední zahradnickou školu v Ostravě -Hulvákách, kde si naši žáci ve spolupráci se studenty školy vyrobili krásné velikonoční dekorace.

Den otevřených dveří 2023

​Den otevřených dveří je akcí, která má na naší škole dlouholetou tradici. V tomto roce se brány školy otevřely 28. března.

Lyžařský kurz Ski Karlov

Máme za sebou krásný 14 denní lyžařský kurz v Karlově pod Pradědem. Žáci byli šikovní, na konci výcviku i úplní začátečníci zvládali pěkné smýkané obloučky a pokročilí lyžaři vylepšili své dosavadní carvingové dovednosti.

Dopravní výchova - 4. ročník

V týdnu od 27. do 29. 3. 2023 se 4. ročníky účastnily výuky na dopravní hřišti v Ostravě - Přívoze. Žáci měli možnost získat řidičské průkazy cyklisty.
Nejprve si žáci s policisty zopakovali teoretické vědomosti, pak následoval test a nakonec přišla praktická zkouška. I přes nepříznivé počasí to zvládli žáci na výbornou a průkazy získali.

SOUTĚŽ O NEJLEPŠÍ ŠTRŮDL

Pečete dobrý štrůdl?
Myslíte si, že obstojí v porovnání s ostatními?
Pak je soutěž určena právě pro Vás!
Soutěžit mohou žáci 1. – 9. tříd.

Světový den ústního zdraví - Klikatá cesta za čistým zoubkem

Světový den ústního zdraví se slaví každý rok 20. března. V ČR je realizován Českou stomatologickou komorou, pod záštitou Ministerstva zdravotnictví. Naše škola se k tomuto dni přidala dne 25. 3. 2023 akcí Čistí celá rodina – Klikatá cesta za čistým zoubkem ve spolupráci s Oblastní stomatologickou komorou Ostrava a VOŠ zdravotní v oboru dentální hygienistka.

Celkový počet článků: 843