Vánoční koncert

20. prosince 2019

K Vánocům ve školách celkem tradičně patří i návštěva vánočních výchovných koncertů. I naše škola se rozhodla tuto tradici neporušit a se žáky 4. až 9. tříd se na jeden takový vydala do Domu kultury města Ostravy 18. prosince. Rozhodně nás zde ale nečekalo klasické sborové provedení koled. Pěvecký sbor Hladnov Rock Choir spolu s kapelou Hladnov Rock Band a smyčcovým kvartetem Laetitia si pro posluchače nachystal rockové a netradiční úpravy známých písní, a to nejen vánočních. Kromě Tiché noci zazněly např. písně skupiny Queen -  Radio Ga Ga, Who wants to live forever, od Led Zeppelin Stairway to Heaven nebo od Pentatonixu White Winter Hymnal a další. Sboristé i sólisté pod vedením dirigenta a autora mnoha úprav Miroslava Hlavačky předvedli strhující výkony, které naši žáci spolu se studenty Gymnázia Hladnov podpořili nejen vlastním zpěvem, ale také tleskáním nebo svícením mobilními telefony, čímž atmosféru koncertu ještě pozdvihli. Tento koncert ukázal, že kromě tradičních úprav může být sborový zpěv i velmi moderně pojatý a lze s ním dosáhnout velkých úspěchů.
Přehled starších článků | Autor: Mgr. Zuzana Kolářová | Počet přečtení: 1249x