eduroaminfocz

12. června 2020

Naše škola je připojena k eduroamu v SP režimu

Federace eduroam  je mezinárodní projekt zabývající se podporou mobility a roamingu v sítích národního výzkumu a vzdělávání (NREN). V České republice je tento projekt zastřešován sdružením CESNET. Naše škola se do projektu zapojila v roce 2020. Byl tak učiněn další krok ke zvýšení kvality zajištění studia a prestiže školy.

Jeden účet. Kdekoliv.

Registrovaný účastník může používat tuto bezdrátovou síť (kdekoliv je dostupná) pomocí jednoho uživatelského účtu. Správu účtu provádí domovská (zřizující) organizace.
Použití roamingu je jednoduché, řádně nastavené zařízení účastníka se připojuje automaticky, jakmile je síť eduroam k dispozici. Podobně jako funguje připojení k zahraničním sítím mobilních operátorů v rámci roamingu. Odtud také akronym: education roaming.
Služba je pro všechny účastníky zdarma.

Aktivace eduroam účtu

Naše škola je připojena pouze v SP režimu, tj. uživatelé, kteří mají eduroam z jiné organizace, se u nás mohou připojovat.
Naši vlastní studenti/zaměstnanci eduroam využívat nemohou.

Pokryté prostory

Eduroam je vysílán ve všech prostorách školy. Přístup do areálu školy je umožněn v pracovních dnech 7:30-14:00.

Filtrování provozu

Datový provoz je filtrován v souladu se zákony ČR.
Do provozu návštěvníků není nijak zasahováno s výjimkou filtrování odchozího SMTP provozu (TCP/25), pro odesílání pošty používejte služby SMTPS (TCP/465) anebo Submision (TCP/587).

Podpora

Návštěvníci s eduroam účtem by měli podporu hledat primárně ve své domovské instituce, tedy té, která jim poskytla účet, popřípadě je možné kontaktovat odpovědnou osobu naší školy (koordinátor ICT) nebo zavolat na tel. číslo: 596 612 102.

Přehled starších článků | Autor: ZŠ GEpiky | Počet přečtení: 3344x