Hodnocení vánočního basketbalového turnaje

20. prosince 2019

Ve čtvrtek 19. prosince se v tělocvičnách při ZŠ  Gen. Píky v Ostravě uskutečnil tradiční basketbalový turnaj žáků základních škol městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Turnaj se odehrál ve dvou kategoriích, a to v kategorii 4. – 5. ročník a 6. – 9. ročník. Slavnostního zahájení turnaje se zúčastnila paní místostarostka městského obvodu paní Alena Pataky, která turnaj oficiálně zahájila a popřála mladým sportovcům hodně úspěchu.
Následně se již rozhořely souboje pod bezednými koši. V mladší kategorii zvítězilo smíšené družstvo pořádající školy Gen. Píky, které porazilo soupeře ze ZŠ Nádražní. Součástí turnaje v této kategorii byly také dovednostní soutěže. Účastníci měli možnost získat drobné ceny v driblinkovém slalomu, v přesnosti přihrávky či ve střelbě na koš.
V kategorii 6. – 9.ročníku se z prvního místa radovalo družstvo ze ZŠ Ostrčilova, které suverénně prošlo celým turnajem bez ztráty kytičky. Naopak souboj o druhé místo byl dramatický až do posledních vteřin. Košem v poslední vteřině se z druhého místa (stejně jako v loňském roce) radovali hráči domácí školy Gen. Píky. 3. místo tedy brala ZŠ Matiční, na 4. místě skončila ZŠ Gajdošova.
Ocenění pro nejlepšího hráče turnaje získal Petr Opluštil ze ZŠ Ostrčilova.

Basketbalový turnaj - fotogalerie
Přehled starších článků | Autor: Mgr. Jan Veselý | Počet přečtení: 190x


Partneři naší školy

Další informace

Partneři naší základní školy Gen. Píky

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola Ostrava
Gen. Piky 13A
příspěvková organizace
Ostrava, 702 00

IČ:     709 339 28
DIČ : CZ 709 339 28
IZO:   102 508 119
Tel.:   596 612 102
Fax:   596 637 257

sekretariat@zsgepiky.cz
www.zsgepiky.cz
 

Další informace