Magazín ZŠ Generála Píky

Louskáček

V pondělí 19. 12. 2022 v romanticky zasněženém městě jsme se vypravili s 5., 6. a 7. ročníkem na baletní představení Louskáček, který nastudovali studenti Janáčkovy konzervatoře v Ostravě.
V předvánočním období jsou žáci nakloněni kultuře, a tak jsme využili příležitost každoroční teoretickou kapitolu o tanci vidět i ve skutečnosti.

Videokonference s žáky z Polska

Ve středu 11. 1. 2023 se zúčastnili žáci 5. C již 2. videokonference s žáky z Polska. Zhlédli prezentaci o Vánocích v Polsku a poslechli si komentář, který si k ní připravili polští kamarádi. Během povídání pokládali polští žáci otázky našim žákům a tito na ně reagovali.

Sbírka do útulku pro opuštěná zvířata v Ostravě - Třebovicích

V průběhu měsíce listopadu a prosince žákovský parlament vyhlásil sbírku pro naše čtyřnohé přátele. Musíme poděkovat za ochotu a dobré srdce dětí, rodičů, zaměstnanců školy, kteří jakýmkoli způsobem přispěli. Díky všem, kteří se zapojili, se pejsci s kočičkami budou mít o něco lépe.

Návštěva Ostravského muzea

​V měsíci prosinci se vydala třída 7.C do Ostravského muzea. Na programu byla prohlídka stálé expozice věnované Ostravě. Měli jsme možnost prohlédnout si horniny a minerály, živou přírodu s vycpanými exponáty a rovněž jsme se seznámili s historií Ostravy.

Nečekaná nadílka

Ráno 22.12. čekalo na žáky 6.B ve třídě krásné vánoční překvapení. Pan Tomeček si zahrál na Ježíška a nadělil dětem stolní fotbálek a minipingpong. Vzhledem k tomu, že se v této třídě snažíme přestávky trávit bez mobilů, tak dary byly přijaty s velkým nadšením a určitě dětem pomohou zkvalitnit čas během “dlouhých” přestávek. Moc štědrému dárci děkujeme!

6.B a splachovací záchody v Ugandě

​To, co je pro nás naprosto běžnou věcí, může být jinde luxusem, nedávno zjistili žáci 6.B.  Díky p. uč. Zončové naši školu v předvánočním týdnu navštívila neobyčejná 12letá Američanka, Leah Unger, jejiž maminka je ostravskou rodačkou. Tato dívka už od 9 let se svou rodinou podporuje ChildVoice Uganda.

Advent ve Vídni

S žáky 8. a 9. tříd naší školy  jsme se letos vydali za vánoční atmosférou do Vídně. Ráno  jsme byli jedni z prvních návštěvníků na probouzejícím se vánočním trhu u Schönbrunnu.  Další tři vánoční trhy v centru nám ukázaly, že Vídeň je v oboru vánoční atmosféry, vkusné výzdoby a nabídky lákavých produktů  opravdu těžko překonatelný machr.

Futsalový turnaj

Ve čtvrtek 22. 12. 2022 vyučující TV pořádali futsalový turnaj, kterého se zúčastnili žáci 6.-9. ročníku. Všem třídám děkujeme za účast a skvělé sportovní výkony.

Dárky pro nemocnici

V adventním  a vánočním čase většina lidí nejvíce oceňuje čas strávený se svými blízkými. Ne všichni však tuto možnost kvůli nemoci mají a mnoho lidí i v tento výjimečný čas musí zůstat v nemocnici.

Literární soutěž Kamarádství nezná hranic

Během podzimu byla vyhlášena literární soutěž pro žáky ostravských škol, pořadatelem které byl Balonek z. s. a statutární město Ostrava. Žáci mohli napsat libovolnou literární formou své texty na téma Kamarádství nezná hranic. Vyjadřovali se k samotné podstatě kamarádství, vnímání druhého člověka i vzájemné potřebě si pomáhat.

Celkový počet článků: 843