Magazín ZŠ Generála Píky

Fáze hlasování – Pébéčko

Od dnešního dne 16. 5. – 23. 5. 2022 bude na naší škole probíhat v rámci Pébéčka hlasování D21 – Janečkovou metodou. Tato metoda dává hlasujícím k dispozici více než jeden hlas, tedy umožňuje vybrat více než jednu možnost z daného hlasování.

Sportovní dopoledne 1. - 3. třídy

V naší škole se nejen učíme, ale také hodně sportujeme v rámci hodin TV, v kroužcích nebo jen tak pro radost a hlavně pro své zdraví. Ve čtvrtek 12.5. prvňáci, druháci a třeťáci využili krásné počasí, nechali školní tašky s učením doma a dali si všichni v 8 hodin sraz na školním hřišti.

Fáze kampaně – Pébéčko

Jak již všichni víte, od 5. dubna 2022 probíhá na naší škole celoškolní projekt participativního rozpočtování - Pébéčko.
Nyní třídy vybraných návrhů zahájily propagační kampaň, která na naší škole probíhá od 2. 5. 2022 – 13. 5. 2022.

Exkurze do Archeoparku Chotěbuz

V pátek 6. 5. 2022 proběhl zájezd do ARCHEOPARKU V CHOTĚBUZI. Rozšířený vzdělávací program byl zaměřen na témata probíraná  v 6. a 7. ročníku, kde žáci probírají první osídlení našeho území Kelty, dobu starých Slovanů a jejich návaznost k prvnímu doloženému státnímu celku na našem území.

Za tajemstvím řeky Odry

Dne 6.5. 2022 si vyrazila třída 6.B na exkurzi ,,Za tajemstvím řeky Odry“.
Všichni si oblékli sportovní oblečení i obuv a šli jsme po toku řeky Odry. Exkurze začala v Nové Vsi-vodárna, kde jsme dojeli autobusem č.37.
Tady si nás vyzvedli naši průvodci ze Střediska ml. přírodovědců.

Informace o sportovně pobytovém a poznávacím kurzu v Chorvatsku

Termín: 23.6. – 29.6. 2022, Místo: Villa Atalanta, Crikvenica - Chorvatsko, Cena:  6.000,-Kč.
V ceně je zahrnuto ubytování, plná penze včetně pitného režimu, doprava tam a zpět, pojištění léčebných výloh při cestě do zahraničí.

Návštěva knihovny 2.C

Milí čtenáři, pohodlné se posaďte a poslouchejte:
Za devatero horami a devatero řekami, ve  městě Ostravě byla jedna Městská knihovna. Do ní přišly děti z 2.C. Splnily více než 3 těžké úkoly. Hrály si se Sněhurkou, Krtečkem a mnoha dalšími známými postavičkami.

Vaření se 7.C a 7. B

Na začátku měsíce května jsme opět se sedmáky vařili. Třída 7.B připravovala pokrmy z listového těsta. Děvčata připravila dva štrúdly a chlapci se vrhli do přípravy šneků se sýrem a salámem. V závěru jsme společně ještě připravili sýrové tyčinky.
Se třídou 7.C jsme vytvořili skupinky a každá se zhostila jiného úkolu.

Přírodovědná soutěž pro 5. a 6. roč.

Dne 3. 5. se vybraní žáci z 5.C, 6.B a 6.C zúčastnili přírodovědné soutěže, která byla zaměřená na faunu a flóru v okolí vody, ve Středisku mladých přírodovědců Korunka v Ostravě-Porubě.
Soutěž měla 3 kola. V prvním kole se psal test s 50 otázkami. Ve druhém kolo byla poznávačka, kdy žáci museli poznat a pojmenovat zvířata a rostliny u vody nebo v okolí vody.

Dny Fajne rodiny

Svou aktivitou pomůžete podpořit myšlenku Světového dne rodiny  - připomenout, jak důležitou roli má rodina v našich životech, a vrátili toto téma do pozornosti veřejnosti
Více informací o tomto projektu rodinné politiky města naleznete na www.dnyfajnerodiny.cz

Celkový počet článků: 826