Magazín ZŠ Generála Píky

ilustrace

Testování žáků

Vážení rodiče, podle posledních informací, které jsme dnes obdrželi, se změna platnosti PCR a antigenních testů týká i zítřejšího testování ve škole. Pokud má Vaše dítě certifikát z laboratoře, který zítra ráno bude u antigenního testu starší než 24 hodin a u PCR testu starší než 72 hodin, bude třeba, aby se ve škole otestovalo znovu.

Exkurze - Krevní centrum FNO

V měsíci říjnu navštívili naši žáci devátých ročníků Krevní centrum Fakultní nemocnice Ostrava. V jednom z největších pracovišť svého druhu v rámci naší republiky si žáci prošli cestou dárce krve, dozvěděli se o důležitosti a smysluplnosti darování krve a zhlédli místa, kam se běžný návštěvník jen tak nedostane.

Duhový týden

V týdnu od 18. - do 22.10 2021 proběhl ve třídách 3. B, 1. B. a 1. C „DUHOVÝ TÝDEN“.
Týden barev spočíval v tom, každý den se obléknout do jiné barvy. Barvy si žáci zvolili sami. Cílem tohoto týdne mělo být sblížení nás všech. Chtěly jsme ukázat důležitost barev,  jejich význam v každodenním  životě. Poukázat na symboliku barev a na atmosféru, kterou vyvolávají.

Dýňobraní 2021

V pátek 22.10. se na naší škole konalo tradiční dýňobraní. Již od čtvrtku mnozí žáci nosili do altánku vydlabané dýně. V poledne začala vznikat krásná výstavka, kterou si už všichni nedočkavě prohlíželi.  V pátek 22.10. se v 16 hod. před školou sešla strašidla, duchové i čarodějnice.

Podzimní knihovna - 2. C

​Dne 20. 10. se třída 2. C vydala ráno do Městské knihovny. S dětmi jsme si vyslechli program o etiketě. Mohu s hrdostí říci, že teorii děti ovládají skvěle. Následovalo několik kvízů, jež vyřešily s přehledem. Podívejte se na přiložené fotografie s kartičkami, kde jsou otázky, na které děti odpovídaly.

Vaření 7. C - pomazánky

Ve středu 20. 10. jsme se třídou 7. C pokračovali ve vaření.
Dnes jsme připravovali pomazánky - rybí  a česnekovou.

Sbírka pro pejsky a kočičky

Žákovský parlament vyhlašuje sbírku pro opuštěné psy a kočky v ÚTULKU V OSTRAVĚ TŘEBOVICÍCH.
Přátelé pejsků a kočiček, kteří chtějí přispět, mohou až do 20. listopadu přispívat.
Již nyní děkujeme za účast!

Rodilí mluvčí v naší škole

V říjnu naší školu navštívili dva zajímaví zahraniční hosté, na kterých si žáci některých 8. a 9. tříd mohli otestovat kvalitu své angličtiny. První host z Velké Británie byla maminka p.uč. Mika Caseyho.

Český den proti rakovině 2021

Přijměte prosím jménem ŽP a jménem Ligy proti rakovině Praha naše upřímné poděkování za pomoc při konání veřejné sbírky.
Vaší pomoci a spolupráce si velmi ceníme a ještě jednou Vám moc DĚKUJEME.

Turistický kroužek - 2. výšlap

V sobotu 16. 10. jsme vyrazili s turistickým kroužkem do našich krásných Beskyd pokořit další vrchol. Tentokrát jsme jeli do Kunčic pod Ondřejníkem a odtud šli pěšky k vrcholu Skalky (964m.n.m.). Počasí bylo příjemně podzimní. Ze Skalky jsme pokračovali po vrstevnici na Ondřejník (890m.n.m.).

Celkový počet článků: 846