Výpis všech článků

Přírodovědná soutěž v ZOO Ostrava

Dne 15. 9. se žáci 4. a 5. tříd zúčastnili pod vedením p. uč. Ganišinové  přírodovědné soutěže v Zoo Ostrava pod názvem: Proč by se Karkulka neměla šelem bát.
Soutěž byla zaměřená na volně žijící šelmy v ČR, jejich ohrožení, ochranu a zajímavosti o nich

ilustrace

Oznámení o vyhlášení ředitelského volna

DŮLEŽITÁ INFORMACE PRO ZÁKONNÉ ZÁSTUPCE ŽÁKŮ!!!
Na základě § 24 odst. 2, zákona č.561/2004 Sb., školský zákon, vyhlašuji dne 29.9.2023 ředitelské volno. Škola ani školní družina nebudou v provozu.

Máme školního psychologa

​Po téměř dvouletém úsilí se nám podařilo navázat spolupráci se školním psychologem Mgr. Radkem Fabiánem. Pan psycholog bude pracovat na naší škole od 1.9.2023 na plný úvazek. Bude k dispozici jak žákům, tak pedagogům a rodičům. Na níže uvedeném odkazu naleznete informaci o jeho náplni práce a konzultačních hodinách.

Hlasování v participativním rozpočtu na rok 2023

V současné době až do 30.9.2023 probíhá hlasování v participativním rozpočtu na rok 2023, kde občané mohou hlasovat pro navrhované lokality, které by si zasloužily svůj rozvoj. Vítězná lokalita, která dostane nejvíce hlasů, bude následně předána Ostravské univerzitě, která zde provede zhodnocení aktuálního stavu a připraví studii možností využití.

Změna objednávkového systému

Vážení rodiče, strávnicí, klienti, Na základě již dříve avizovaných informací o změně IT systému a migrace dat společnosti ARAMARK bude
v době letních měsíců probíhat Rekonstrukce a převedení objednávkového řešení na systém Obelix ze stávajícího řešení Cominfo.

Slavnostní rozloučení s 9. ročníky (2023)

29. 6. se uskutečnila tradiční akce školy – rozloučení s deváťáky. Tento den byl pro žáky výjimečný. Školní lavice vyměnili za atrium naší školy, k tomu přidali krásné slavnostní oblečení. Rozloučení se školní docházkou mohlo začít. Každá třída měla připravený krátký program a poděkování pro jednotlivé učitele. Na památku na školní léta dostali pamětní list.

​Provoz školní družiny - září

Provoz školní družiny bude zahájen v úterý 5 9. 2023. Ranní ŠD od 6.00 hod.

Školní výlet - 9. C

Ve dnech 12. a 13. 6. jsme se vydali na náš poslední společný školní výlet do Prahy.
Cesta vlakem nám utekla velmi rychle a po půl desáté už jsme objevovali první krásy našeho hlavního města. Vydali jsme Královskou cestou po památkách. Přes Prašnou bránu a Obecní dům kolem Národního muzea na Václavské náměstí.

Školní výlet - 3.B, 3.C

Ve středu 14. 6. 2023 třídy 3.B a 3.C v rámci výletu navštívily Valašskou dědinu v Rožnově pod Radhoštěm, kde se zúčastnily edukačního programu ”Jak Valaši chovali včely“. Děti se prošly kolem starých klátových úlů vyrobených z kmenů stromů, v expozici si prohlédly včely pěkně zblízka a závěr programu jim osladila medová ochutnávka.

Přespání ve škole - 2.B

Tak si naši druháčci z 2.B vyzkoušeli, jak vypadá škola v noci, když zde nikdo není. Nejprve navštívili bazén, pak proběhla večeře, melounové občerstvení, vyzkoušeli si tvořit obří bubliny a musela proběhnout mini diskotéka. Největším zážitkem však byla stezka odvahy, která spočívala v procházce po tmavé a strašidelné škole. Děti mohly potkat ducha školy, bílou paní a další postavy. Musím říci, že dětská fantazie byla kouzelná, pro některé to byl určitě zážitek na celý život.

Mgr. Michnová Jitka, Bc. Maciejková Zdeňka

Celkový počet článků: 844