Výpis všech článků

Zdobení velikonočního stromku před hlavním vchodem do školy

V pátek 24. 3. 2023 jsme společně se žáky 3.C, 3.A a 4.B vyrobili v matematice velikonoční vajíčka, ve kterých je kromě obrázku i slovní úloha.
Žáci měli sami vymyslet nějakou slovní úlohu s tématem jara nebo Velikonoc.

Ozdravný pobyt 2023

Máme za sebou ozdravný pobyt ve Valašských kloboukách. Podívejte se, jak jsme si ho užili.

Recitační soutěž v 1. D

Brzy nás čeká školní kolo recitační soutěže, a proto jsme si ve středu 22. 3. uspořádali třídní generálku. Žáci zasedli do poroty a vzájemně své vystoupení hodnotili.

Království čtenářů - 1. D

Začátkem března jsme s žáky 1.D zavítali do Království čtenářů, na které se proměnilo Dětské oddělení městské knihovny na ulici J. Trnky. Průvodkyněmi žáků v tomto světě byla Alenka z Říše divů a Cruella de Vil, milovnice dalmatinských kožíšků.

Třídní kolo recitační soutěže v 1.C

Dne 22.3.  proběhlo  ve třídě 1.C třídní kolo recitační soutěže. Děkuji dětem a rodičům za domácí přípravu. Soutěže se zúčastnilo dobrovolně osmnáct žáků z dvaceti. Výběr vítězů nebyl vůbec snadný. Postupujícím gratuluji. Příští týden ve školním kole na viděnou.

Den vody

22. 3. si připomínáme Den vody, nejinak tomu bylo i u nás ve třídě 2.A. Celé dopoledne probíhalo v tomto duchu. Děti sledovaly, jak kapička putovala od pramínku do moře a jak se nakonec stala pitnou vodou, povídali jsme si o využití vody v každodenním životě, kde všude se voda nachází, o životě ve vodě i koloběhu vody v přírodě.

Velikonoční soutěž pro 1. i 2. stupeň

Blíží se Velikonoce a s nimi souvisí tzv. pašijový týden. Ten začíná nedělí před Velikonocemi a končí Velikonoční nedělí, po níž následuje Velikonoční pondělí. Každý rok máme ve škole soutěž a výstavku velikonočních dobrot, Tato soutěž bude jiná. Pašijový týden je spjatý s různými zvyky a tradicemi. Vašim úkolem bude tyto aktivity vykonávat a mapovat je.

ilustrace

HLEDÁME finanční účetní - ekonom/ekonomka

Na plný úvazek. S nástupem od 1.1.2024. NABÍZÍME: Pracovní poměr na dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou.

ilustrace

HLEDÁME školního psychologa/psycholožku

Na plný úvazek. S nástupem od 1.9.2023. NABÍZÍME: Pracovní poměr na dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou.

Pasování na čtenáře

Dne 16. března se třída 1.C vydala do Dětské městské knihovny. Poprvé byli žáci v knihovně před třemi týdny. Při této první příležitosti se seznámili s jejími prostory a řádem. Dnes byl program o mnoho poutavější, protože žáčci byli pozváni na návštěvu do Čtenářského království

Celkový počet článků: 844