Výpis všech článků

Futsalový turnaj

Ve čtvrtek 22. 12. 2022 vyučující TV pořádali futsalový turnaj, kterého se zúčastnili žáci 6.-9. ročníku. Všem třídám děkujeme za účast a skvělé sportovní výkony.

Dárky pro nemocnici

V adventním  a vánočním čase většina lidí nejvíce oceňuje čas strávený se svými blízkými. Ne všichni však tuto možnost kvůli nemoci mají a mnoho lidí i v tento výjimečný čas musí zůstat v nemocnici.

Literární soutěž Kamarádství nezná hranic

Během podzimu byla vyhlášena literární soutěž pro žáky ostravských škol, pořadatelem které byl Balonek z. s. a statutární město Ostrava. Žáci mohli napsat libovolnou literární formou své texty na téma Kamarádství nezná hranic. Vyjadřovali se k samotné podstatě kamarádství, vnímání druhého člověka i vzájemné potřebě si pomáhat.

Svět techniky - 4. třídy

V úterý 13.12. se žáci 4. ročníků vydali do Světa techniky v Dolní oblasti Vítkovic, kde byl pro každou třídu připravený program. Třída 4.A zkoumala vodu v chemické laboratoři a její podoby ve všech skupenstvích. Žáci 4.B se zabývali fotosyntézou a naučili se pracovat s mikroskopy a žáci 4.C si zahráli na malé antropology.

Čteme spolu - 1. a 9. třídy

Po dvouleté odmlce, kterou zavinila koronavirová epidemie, jsme opět nastartovali podzimní část projektu Čteme spolu, který má už několikaletou tradici.
Žáci devátých ročníků již tento projekt zažili jako prvňáčci a mnohým z nich zůstal v paměti dodnes.

Vánoční jarmark

8. 12. 2022 se naše škola zcela ponořila do předvánoční nálady. Proměnila se ve vánoční trh. Čtvrtek 8.12. byl ,,den D“ se vším všudy. Úderem půl čtvrté hodiny odpolední se začalo prodávat, nakupovat rozmanité zboží, a také ochutnávat nejrůznější dobroty. Chodbami se prolínala vůně kávy, teplého punče, vanilky či skořice.

Výuka v OZO - 4. třídy

Ve dnech 5.-7. 12. 2022 se žáci 4. tříd zúčastnili výukového programu v OZO Ostrava na téma Odpady- třídění- recyklace.V areálu OZO nás čekaly 3 zajímavé hodiny s praktickými ukázkami, výkladem i soutěžením o ceny.

Literární soutěž

Prosím, podpořte v literární soutěži Kamarádství nezná hranic další naše žákyně z 6.C - Kristýnu Mamulovou, Moniku Matzkeovou.
Odkaz na příslušnou stránku najdete níže, každá z holek soutěží v jiné kategorii.
Děkujeme za podporu

Mikulášské zpívání

Dne 6. 12. 2022 se pořádalo tradiční Vánoční Mikulášské zpívání. Krásné Vánoční písně nám zazpívali žáci 3 a 4. ročníků pod vedením paní učitelky Sternberg.

Slavnostní předání slabikáře - 1.C

Před pár dny proběhlo v prvních třídách slavnostní předání slabikářů. Byla to chvíle, kdy několikaměsíční snaha prvňáčků, naučit se základy čtení, byla po zásluze odměněna. Slavnost slabikáře v 1.C se letos konala v pohádkovém hávu.

Celkový počet článků: 827