Výpis všech článků

OZO 7. C

Kam s ním?
V úterý 22. 11. jsme se třídou 7.C vydali autobusem do společnosti OZO!!!, kde na nás čekala paní školitelka, aby nás provedla programem Kam s ním?
Program byl zaměřen na třídění odpadů.

První participativní rozpočet na ZŠ GEN. PÍKY zdárně zrealizován a ukončen

Na Základní škole Gen. Píky 13 A proběhl celoškolní projekt participativního rozpočtování („Pébéčko“ – participatory budgeting). Studentům 5.-9. ročníků se díky podpoře zřizovatele (40000, - Kč od Úřadu městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz) otevřela možnost podat vlastní návrh na zlepšení prostředí a atmosféry ve škole.

Den Ekoškol 2022

​Ve středu 16. 11. si naši žáci spolu s 60 000 dětmi z 65 zemí světa připomněli mezinárodní den, který slaví všechny školy snažící se o zlepšení životního prostředí a jsou zapojeny do programu Ekoškola. Ten učí žáky v souvislosti s ekologickým chováním spolupracovat, řešit problémy, rozvíjí schopnost vytyčit si cíl, naplánovat a realizovat cestu k jeho splnění.

Den slabikáře 2022

​Úterý 22. 11. 2022 bylo pro 1.B výjimečným dnem. Dnem Slabikáře. Děti se na Slabikář velmi těšily. Získat Slabikář ale nebylo vůbec jednoduché. Černokněžník Lukáš Slabikáře ze třídy v noci odnesl a poslal dopis se třemi těžkými úkoly, které museli kluci i holky splnit, jinak prý Slabikáře nevrátí. Celá 1.B se s chutí pustila do práce.

Adopce papoušků 2022

I v tomto školním roce se Ekotým rozhodl vyhlásit dobrovolnou finanční sbírku, kterou podpoří zvířata v ostravské zoo.  Letošní výtěžek z akce opět předčil naše očekávání. Podařilo se vybrat úžasných 13 080 Kč a hlasováním bylo rozhodnuto, že částka bude věnována našim dlouholetým adoptivním papouškům lori horským.

Nabídka degustace v jídelně

V rámci zkvalitnění služeb školního stravování nabízí firma Aramark (provozovatel jídelny) degustaci jídel dne 1.12.2022 od 11:00 do 11:30. Akce je určena pro rodiče žáků, kteří navštěvují jídelnu.
Degustace je kapacitně omezena. Pokud máte zájem se degustace zúčastnit, objednejte se na telefonu:
739 002 116, p. Čechová, p. Skibová nebo na tel. 602 352 877.

Vánoční dílničky s rodiči ve 4. B

​Přestože je období před Vánocemi nabité, našlo si mnoho rodičů čas. Do 4. B v úterý 15. 11. 2022 přišli pomoci rodiče svým dětem s výrobky na vánoční jarmark, který již tradičně proběhne ve čtvrtek 8.12. 2022 na naší škole. Rodiče nám pomohli se zdobením vánočních výrobků, přáníček a nechybělo ani malé pohoštění.

Návštěva knihovny 4. A

V úterý 22.11. navštívila třída 4.A městskou knihovnu na Fifejdách, kde jim bylo představeno několik knih současné literatury pro děti a mládež. Po zajímavé přednášce si děti knihovnu prošly, nahlédly do knížek a někteří se i začetli.

Knihovnická lekce

Určitě víte, co je to mango. Ale víte, co jsou to mangy? My z 5.C už ano! Navštívili jsme totiž pobočku Knihovny města Ostravy a v rámci knihovnické lekce jsme se dozvěděli vše o historii komiksů. Ukázali jsme si také již zmíněné mangy, tedy japonské komiksy, pro které je typický specifický styl kresby.

Lyžařský výcvikový kurz

Termín:16.01.2023 – 20.01.2023
Ubytování : Horní Bečva – Chata Sachova studánka – skisachovka. Cena lyžařského výcvikového kurzu pro žáky je 5100,- Kč. V ceně je zahrnuto ubytování (maximálně 7 lůžkové pokoje se sociálním zařízením na patře), strava 5 x denně včetně zajištění pitného režimu, doprava tam a zpět, skipas.

Celkový počet článků: 847