Výpis všech článků

Naše melodie aneb po stopách sboru

Školní pěvecký sbor navázal na svou dlouholetou tradici a ani letos si nenechal ujít možnost reprezentovat svou školu. Od října se členové sboru pečlivě připravovali na vše, co přijde, a že toho nebylo málo.
Prosinec nesoucí se v duchu Vánoc, byl totiž vyvrcholením prvního pololetí, kde jste sbor mohli spatřit hned na pěti jejich vystoupeních. Nejprve u příležitosti rozsvícení vánočního stromu, kde sbor vůbec poprvé vyzkoušel, co obnáší vystupování před publikem. Lehká nervozita však zmizela s první písničkou a bylo to tady. Řetězec dalších vystoupení, ať před rodiči, spolužáky, učiteli či širokou veřejností byl vždy provázen hlasitou podporou.

Změny v přepravních podmínkách DPO

Vážení rodiče,
Dovolte, bychom Vás upozornili na změny v přepravních podmínkách Dopravního podniku města Ostravy. Od 1.1.2020 se změní výše jízdného a zároveň bude zrušen prodej papírových jízdenek. Ty budou nahrazeny kreditními kartami, které lze zakoupit v tzv. Jízdenkomatech. Bližší informace naleznete na webu: www.dpo.cz

Úspěch ve výtvarné soutěži!

V říjnu a listopadu proběhla na naší škole výtvarná a literární soutěž „ ZPOMAL, PROSÍM“, do které se zapojili žáci prvního i druhého stupně. Tématem této soutěže byla nepřiměřená rychlost v silničním provozu. Žáci toto téma ztvárnili všemožnými výtvarnými a literárními prostředky.

Čteme spolu již čtrnáctý rok

Projekt Čteme spolu se  na naší škole stal tradicí a již čtrnáctým rokem se uskutečnil mezi žáky 1. a 9. tříd. V čase předvánočním žáci 9. B třídy zpříjemnili chvíle prvňáčkům četbou pohádek, které měli jako malí rádi. O přečtených pohádkách si žáci povídali a poté si nakreslili společně obrázky.
Druhá část projektu se uskuteční v červnu, kdy se role obrátí a prvňáčci budou číst deváťákům. Deváťáci neměli vůbec jednoduchý úkol, museli pracovat současně se dvěma prvňáčky, protože první třídy jsou početnější než deváté.  Atmosféra byla velmi příjemná a žáci si zpříjemnili školní den.

Vánoce, nejkrásnější svátky v roce…

​I v letošním školním roce nechyběl na naší škole již tradiční vánoční jarmark. Vše vypuklo před třetí adventní neděli 12.12. Ani letos se nic nenechalo náhodě, žáci i učitelé dlouho dopředu vše pečlivě připravovali. Ze všech koutů školy dýchala na návštěvníky jarmarku příjemná vánoční atmosféra. Jednotlivé třídy nabízely adventní věnce, přáníčka......

Vánoční Trnava 10. 12. 2019

Na úterý 10. 12. zorganizovala paní učitelka Bernátková vánoční zájezd do Trnavy, kterého se zúčastnilo 51 žáků (6. – 9. ročník).
Trnava je krajské a okresní město na západním Slovensku, 44km severovýchodně od Bratislavy. Žáci tak viděli historické a kulturní centrum sedmého největšího slovenského města.
 

Sbírka hraček pro sociálně slabé rodiny

V průběhu měsíce prosince Žákovský parlament inicioval sbírku nepotřebných, ale zachovalých hraček pro sociálně slabé rodiny a pro Mateřskou školu Petřvald, odloučené pracoviště Závodní 822.  Sbírka se opět setkala s velkým ohlasem. Kromě plyšáků nechyběly stavebnice, auta, knihy, panenky a další krásné hračky. Hračky jsme pečlivě se zástupci ŽP roztřídili a dnes hračky putovaly k dětem.
 

Sobotní plavání 1.B

V sobotu 7.12. se  děti z 1.B vypravily na školní bazén i s rodiči a sourozenci. Všichni se v teplé vodě a se spoustou pomůcek vyřádili a v poledne spokojeně odcházeli domů na oběd. Všem děkuji za účast a těším se na další akci.

Návštěva Divadla loutek Ostrava, představení Prodaná nevěsta 2. a 3. 12. 2019

Naše škola opět využila finance poskytnuté městským obvodem Moravská Ostrava a Přívoz, tentokrát jsme navštívili Divadlo loutek Ostrava.
Rozhodli jsme se pro úpravu české opery Bedřicha Smetany Prodaná nevěsta. Tento kulturní i historický počin osvědčené ostravské divadelní scény je velmi zdařilý.  Vyprodaná představení svědčí mimo jiné i o divácké oblíbenosti.
  

Vánoční tvořivé dílny 7.A

5. prosince v odpoledních hodinách vládla v 7. A třídě tvůrčí atmosféra, neboť se tradičně konaly vánoční dílny. Žáci i rodiče vyráběli nejrůznější vánoční dekorace, věnce, ozdoby, svícny, vánoční věštby, štěstíčka a mnoho dalšího. Všichni si dílny rozhodně i letos velmi užili a vznikly nádherné výrobky.
 

Celkový počet článků: 546


Partneři naší školy


 

Další informace

Partneři naší základní školy Gen. Píky

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola Ostrava
Gen. Piky 13A
příspěvková organizace
Ostrava, 702 00

IČ:     709 339 28
DIČ : CZ 709 339 28
IZO:   102 508 119
Tel.:   596 612 102
Fax:   596 637 257
ID datové schránky: 6vqmqrp

sekretariat@zsgepiky.cz
www.zsgepiky.cz
 

Další informace