Výpis všech článků

Erasmus + 15. 6. - 19. 6. 2022

​Zdravíme z výměnného pobytu v Polsku. V rámci programu  Erasmus + pokračujeme s dalšími aktivitami. Byly vytvořeny týmy žáků  ze všech zúčastněných států - z Polska, Rumunska, Portugalska  a České republiky.

Vaření 7. B a 7. C

Poslední hodina vaření (14. 6.) v 7.B se nesla v duchu slavnostního rozloučení. Každá skupina žáků si vymyslela, co spolužákům přichystá na rozloučenou.
Takže někteří připravovali sladké dezerty (skořicové šneky, pudinkové žele), jiní zvolili klasickou studenou kuchyni (chlebíčky, pomazánky).

Den bláznivých účesů

Den bláznivých účesů se s úspěchem zapsal mezi velmi zdařilé dny. Od rána přicházeli žáci prvních a druhých tříd, dokonce i kluci a holky z 3.B, do školy s neobvyklými účesy. Společně jsme se setkali v atriu, kde všichni viděli účesy různých barev a tvarů.

Sportování za stolem

Děti z prvních tříd měly možnost zažít zábavné dopoledne v TJ Ostrava, kde si vyzkoušely různé sportovní aktivity zacílené nejen na stolní tenis, ale na celkovou obratnost dětí. Souboj s trenažérem ping pongu, překážkový běh, závodivé hry i hod na cíl, to vše bylo pro mnoho děti něco nového a zábavného.

Včelám se na naší škole daří

Albert Einstein údajně řekl: "Pokud vymřou VČELY, zbývají lidem čtyři roky života". Pravděpodobně nikdo z nás nechce, aby příroda  začala jeho prognózu ověřovat.
My jsme se rozhodli s tím něco udělat a založili jsme na škole včelařský kroužek.

Školní výlet 1. B a 1. C

Dne 8. 6. první B a C původně měla vyrazit na výlet do Dinoparku. Počasí nám nepřálo, tak jsme navštívili Dolní oblast Vítkovice. Děti se seznámily s OZOBOTY, naučily se je ovládat. V další části si zadováděly v dětském světě.

Návštěva knihovny s 5. C

Ve středu 15. 6. se žáci 5.C vypravili do knihovny na program Komiks.
Zde se dozvěděli vše o komiksech - kdy a proč vznikly, kdo je psal, kdo jsou nejčastější hrdinové - a taky se pokusili si popsat předkreslené obrázky komiksovým textem a taky obrázky tvořili podle textu.

Návštěva kina - 6. C

Ve čtvrtek 16. 6. 2022 vyrazila 6.C do kina Vesmír na promítání přírodovědného dokumentu o Madagaskaru, který vytvořili pracovníci sdružení Planeta Země.
Téma Madagaskar se třídě hodilo jako doplňkový zážitek k probranému učivu o Africe.

Školní výlet 6. A a 7. A

Konec školního roku je obdobím školních výletů. Nejinak tomu bylo i v 6. A a 7. A. Třídy vyrazily ve středu 15. června poznat město Brno. Nejdříve navštívily vědecký zábavní park VIDA, ve kterém vyzkoušeli žáci všechny exponáty a zhlédli science show.

Školní výlet 5. A a 5. B

Třídy 5.A a 5.B vyjeli ve středu 15.6. na výlet vlakem ze zastávky Ostrava-Stodolní do Frýdlantu nad Ostravicí, ze kterého vyšli pěšky na Ondřejník v Beskydech. Jeli jsme s dobrou náladou, počasí nám přálo a cestou nahoru jsme se někteří i trochu zapotili. Na vrcholu nás čekal zasloužený odpočinek a dobré občerstvení.

Celkový počet článků: 844