Výpis všech článků

Sportování za stolem

Děti z prvních tříd měly možnost zažít zábavné dopoledne v TJ Ostrava, kde si vyzkoušely různé sportovní aktivity zacílené nejen na stolní tenis, ale na celkovou obratnost dětí. Souboj s trenažérem ping pongu, překážkový běh, závodivé hry i hod na cíl, to vše bylo pro mnoho děti něco nového a zábavného.

Včelám se na naší škole daří

Albert Einstein údajně řekl: "Pokud vymřou VČELY, zbývají lidem čtyři roky života". Pravděpodobně nikdo z nás nechce, aby příroda  začala jeho prognózu ověřovat.
My jsme se rozhodli s tím něco udělat a založili jsme na škole včelařský kroužek.

Školní výlet 1. B a 1. C

Dne 8. 6. první B a C původně měla vyrazit na výlet do Dinoparku. Počasí nám nepřálo, tak jsme navštívili Dolní oblast Vítkovice. Děti se seznámily s OZOBOTY, naučily se je ovládat. V další části si zadováděly v dětském světě.

Návštěva knihovny s 5. C

Ve středu 15. 6. se žáci 5.C vypravili do knihovny na program Komiks.
Zde se dozvěděli vše o komiksech - kdy a proč vznikly, kdo je psal, kdo jsou nejčastější hrdinové - a taky se pokusili si popsat předkreslené obrázky komiksovým textem a taky obrázky tvořili podle textu.

Návštěva kina - 6. C

Ve čtvrtek 16. 6. 2022 vyrazila 6.C do kina Vesmír na promítání přírodovědného dokumentu o Madagaskaru, který vytvořili pracovníci sdružení Planeta Země.
Téma Madagaskar se třídě hodilo jako doplňkový zážitek k probranému učivu o Africe.

Školní výlet 6. A a 7. A

Konec školního roku je obdobím školních výletů. Nejinak tomu bylo i v 6. A a 7. A. Třídy vyrazily ve středu 15. června poznat město Brno. Nejdříve navštívily vědecký zábavní park VIDA, ve kterém vyzkoušeli žáci všechny exponáty a zhlédli science show.

Školní výlet 5. A a 5. B

Třídy 5.A a 5.B vyjeli ve středu 15.6. na výlet vlakem ze zastávky Ostrava-Stodolní do Frýdlantu nad Ostravicí, ze kterého vyšli pěšky na Ondřejník v Beskydech. Jeli jsme s dobrou náladou, počasí nám přálo a cestou nahoru jsme se někteří i trochu zapotili. Na vrcholu nás čekal zasloužený odpočinek a dobré občerstvení.

Erasmus + HOPP into environmental health

Zdravíme z výměnného pobytu v Polsku. Naši žáci reprezentují ČR  i Ostravu skvěle již 5. den. V rámci programu plní zodpovědně zadané úkoly, jejich angličtina je perfektní /veliká pochvala vyučujícím AJ/.

Pébéčko na Gen. Píky

Na Základní škole Gen. Píky 13 A proběhl celoškolní projekt participativního rozpočtování („Pébéčko“ – participatory budgeting). Studentům 5. - 9. ročníků se díky
podpoře zřizovatele (40000, - Kč od Úřadu městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz) otevřela možnost podat vlastní návrh na zlepšení prostředí a atmosféry ve škole.

Výlet a exkurze - vodní elektrárna Dlouhé stráně

V pátek 10. 6. jeli žáci z 8.A, 9.C a vybraní žáci z 9.B, 8.B, 8.C a 7.C na školní výlet, a zároveň exkurzi na přečerpávací vodní elektrárnu Dlouhé stráně.
Jakmile jsme dorazili do cíle, dali jsme si výborný oběd v místní restauraci. Po obědě nás vyzvedl pan průvodce, který nás seznámil s náplní exkurze.

Celkový počet článků: 841