Výpis všech článků

Finanční svoboda

Naši deváťáci se 25.5. 2022 zúčastnili projektu cíleného na finanční gramotnost, což je v dnešní době zvláště důležitá dovednost, kterou by si všichni měli osvojit. Pod vedením zkušených lektorů z organizace FINANČNÍ SVOBODA hraním speciální deskové hry  “prožili” 30 let života jedné fiktivní rodiny a vyzkoušeli si řešení různých životních událostí a jejich dopadů na finanční situaci rodiny.

Pébéčko – výsledky hlasování

23. 5. 2022 bylo ukončeno hlasování participativního rozpočtu na naší škole. Žáci od 4. do 9. ročníků, vyučující i správní zaměstnanci měli svobodnou volbu hlasování. Nyní již známe dva vítězné projekty, které se těsnými hlasy umístily na 1. a 2. místě.

Kroužek Malá gymnastika

Každé úterý se scházíme už téměř celý rok s dívkami z 2. ročníku v tělocvičně. Pilně posilujeme a protahujeme své tělo. Umíme kotoul vpřed, vzad, přemet stranou, stojku a různé poskoky. Také skáčeme skrčku a roznožku přes kozu. Příští rok se budeme zdokonalovat. Koukněte, jak nám to jde.

Jogínci

​Každé pondělí se schází děti z prvního ročníku ke cvičení jógy.
Hravou formou se děti učí správnému dýchání, soustředění, sebepoznání, protažení. Celkově rozvíjí nejen fyzickou kondici, ale i psychickou pohodu. Jak děti vše krásně zvládají, můžete vidět ve fotogalerii.

Participativní rozpočet našeho obvodu pro občany

Na začátku května byl vyhlášen již 3. ročník participativního rozpočtu Náš obvod. Jedná se o možnost pro obyvatele Ostravy (nemusíte zde mít trvalé bydliště, stačí, když zde například pracujete, studujete nebo jen trávíte svůj volný čas), jak realizovat vlastní nápady na oživení veřejného prostoru, zvelebit nějaké místo v jejich okolí.

„Obědy do škol“

Přihlásili jsme se do projektu „Obědy do škol“,
Nabízíme pomoc rodičům, kteří pobírají dávky hmotné nouze a nemají dostatek peněz na to, aby zajistili svým dětem stravování ve školních zařízeních. Jejich děti se budou moci v jídelně stravovat ZDARMA.

Návštěva GVUO - 5. B

Dne 19. 5. navštívila třída 5. B galerii výtvarného umění. Žáci zde měli možnost prohléhnout si výstavu soch a obrazů s názvem V rouře. Autorem vystavených děl byl Marius Kotrba. Žáci se tak seznámili s výjimečným uměleckým zpracováním soch z různých materiálů.

Vaření 7. B a 7. C - sladké dobroty

7. B a 7. C opět vařili, podívejte se na jejich sladké dobroty.

Outdoor Classroom Day - Den prázdných tříd

Na dnešní květnový den připadl Outdoor Classroom Day, neboli Den prázdných tříd.
Tento den zavedla v roce 2012 skupina londýnských učitelů jako svátek vzdělávání na čerstvém vzduchu s jasným cílem - podpořit venkovní vzdělávání

Turistický kroužek - Pustevny

Dne 14. 5. 2022 jsme se vydali na turistický výšlap na Pustevny. S výstupem jsme začali v Trojanovicích - Ráztoce, kde jsme se napojili na zelenou, po které jsme pokračovali až na rozcestí, odkud jsme se vydali na Radhošť.

Celkový počet článků: 827