Výpis všech článků

Erasmus + HOPP into environmental health

Zdravíme z výměnného pobytu v Polsku. Naši žáci reprezentují ČR  i Ostravu skvěle již 5. den. V rámci programu plní zodpovědně zadané úkoly, jejich angličtina je perfektní /veliká pochvala vyučujícím AJ/.

Pébéčko na Gen. Píky

Na Základní škole Gen. Píky 13 A proběhl celoškolní projekt participativního rozpočtování („Pébéčko“ – participatory budgeting). Studentům 5. - 9. ročníků se díky
podpoře zřizovatele (40000, - Kč od Úřadu městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz) otevřela možnost podat vlastní návrh na zlepšení prostředí a atmosféry ve škole.

Výlet a exkurze - vodní elektrárna Dlouhé stráně

V pátek 10. 6. jeli žáci z 8.A, 9.C a vybraní žáci z 9.B, 8.B, 8.C a 7.C na školní výlet, a zároveň exkurzi na přečerpávací vodní elektrárnu Dlouhé stráně.
Jakmile jsme dorazili do cíle, dali jsme si výborný oběd v místní restauraci. Po obědě nás vyzvedl pan průvodce, který nás seznámil s náplní exkurze.

Lesopark Poruba - 9. A

Žáci 9. A si v pondělí 6. 6. 2022 zpříjemnili den výletem do Lesoparku Poruba. Přivítala nás nádherná nedotknutá příroda, vůně lesa působila na nás všechny. Kousek od civilizace a taková nádhera! Kroky pokračovaly k Planetáriu, kde žáci měli program o naší planetě.

Erasmus - Polsko, Rajcza

Zdraví a ekologie jsou zdánlivě dvě různá témata. V posledních letech se dozvídáme, jak moc se tyto dvě sféry ovlivňují a závisí na sobě navzájem. Zdravotnická organizace pro propagaci a prevenci zdraví “HOPP INTO ENVIRONMENTAL HEALTH“ byla založena v roce 2012 v Opole.

Školní výlet 1.A a 2.B

Červen je měsícem posledního zkoušení ve škole, ale také měsícem školních výletů. Kluci a holky z  1.A a 2.B si společný výlet  užili v pátek 10. 6. nedaleko Ostravy na Landeku. V původní těžní kleci sfárali do podzemního dolu. Navštívili řetízkové šatny horníků, prohlédli si expozici báňského záchranářství.

Exkurze do IT firmy VENDAVO

8. 6. 2022 v rámci přípravy na výběr povolání na naší škole p. uč. Zončová zorganizovala exkurzi skupiny osmáků do lokální IT firmy VANDAVO. Přímo od odborníků z praxe mohli osmáci slyšet, co je konkrétně náplní jejich práce, jaké má jejich povolání výhody či nevýhody a jaké předpoklady je nutné mít pro jejich profesi.

Školní výlet 5. C a 7. C - Kopřivnice, Štramberk

Za deštivého počasí jsme ráno vyjeli nejdříve do Kopřivnice. Tady jsme navštívili Technické muzeum s mnoha exponáty osobních aut z celé historie Tatry. Dozvěděli jsme se nové informace o této světoznámé značce.
Počasí se zlepšilo a my autobusem přejeli do města Štramberk.

Badatelské dny

Dne 8.6. jsme se společně se třídou 6.C zúčastnili akce pořádané Střediskem ml. přírodovědců pod názvem ,,Badatelské dny“.
Šlo o přírodovědnou akci zaměřenou na pedologii, hydrologii, geologii a faunu a floru v ekosystému rybník.

Nocenky v 2.C

​Jistě Vás, milí čtenáři, při přečtení nadpisu zaujalo slovo "nocenky" a ptáte se: Co to je? O toto slovo nás obohatila naše paní zahradnice Šárka, která tuto rostlinku přivezla z dalekých cest a jejími semínky obdarovala žáčky 2.C.

Celkový počet článků: 844