Výpis všech článků

Vaření 7. C - pokrmy z listového těsta

Ve středu po Velikonocích jsme se třídou 7.C opět sešli ve školní cvičné kuchyňce. Tentokrát jsme se naučili dělat slané a sladké pokrmy z listového těsta. Žáci se rozdělili do skupin a každá pak připravovala buď sladký nebo slaný pokrm.

Vítání jara v 3. C

Během dubna jsme se snažili znalosti dětí z prvouky o rostlinách propojit s praktickou výukou v pracovních činnostech.
Poprvé jsme s žáky využili naši novou učebnu – zimní zahradu. Společně jsme zasadili chutnou bylinku řeřichu. Ve třídě jsme se pak o ni starali a sledovali, jak nám krásně roste.

Policejní návštěva v 1. B a 4. C

Hned po velikonocích v úterý 19. 4. čekala děti z 1.B a 4.C beseda s policistkou. Děti se dozvěděly spoustu zajímavostí z policejního prostředí, dostaly také mnoho propagačních materiálů s policejní tématikou a vyzkoušely si udělat otisk svého prstu.

Velikonoční mlsání na ZŠ Gen. Píky

K Velikonocům patří i staré lidové tradice a zvyky, které dodržujeme i my dnes. I učitelé naší školy se snaží žákům přiblížit tradice a zvyky od Květné neděle až po Velikonoční pondělí.
Velikonoce bez beránka, mazanců, jidášů a jiných dobrot by nebyly ty pravé svátky jara.

Humanitární pomoc ukrajinským uprchlíkům

Na naší škole proběhla sbírka, ve které mohli žáci a zaměstnanci školy pomoci ukrajinským uprchlíkům. Spolupracovali jsme při tom s dobrovolnickou organizací Adra, která dary našich žáků i pracovníků dále distribuovala tam, kde bylo potřeba. Koordinátorkou této pomoci byla paní Ing. Křivánková, jež nám zaslala poděkování, které si můžete přečíst níže.

Návštěva knihovny 5.C

Dne 30. 3. navštívili žáci 5.C knihovnu na Fifejdách.V programu ,,Dětská literatura současnosti“, se seznámili s množstvím novinek v dětské literatuře. Do všech knih různých žánrů se mohli podívat a rozhodnout se, kterou z knih si přečtou.

Vaření sedmých tříd

I v měsíci dubnu se sedmáci v rámci svých hodin věnují vaření. Třída 7.C připravovala zeleninový salát a mrkvovou pomazánku. „Béčko“ si na rozdíl od „céčka“ připravilo ovocný salát a hermelínovou pomazánku, jejíž recept přinesla Aneta Kornáková. Všichni žáci ze 7.C i 7.B se do příprav zapojili a pak si i pochutnali na svých připravených dobrotách.

Návrhy k participativnímu rozpočtu

Vážení žáci,
 na naší škole se od 5. 4. 2022 rozběhl celoškolní projekt participativního rozpočtování -  Pébéčko.

Jednotlivé třídy od 5. – 9. ročníků mají příležitost podat svůj vlastní návrh, jak zlepšit prostředí a atmosféru v naší škole.
K dispozici je celková částka na Pébéčko ve výši 40.000 Kč, maximální částka na jeden návrh je 20.000 Kč.

Zápis do 1. tříd (2022)

Ve středu 6. 4. a ve čtvrtek 7. 4. proběhl v naší škole zápis do 1. tříd. Byla to pro nás mimořádná událost, protože kvůli epidemii se poslední dva roky zápis konal pouze elektronicky. Nyní jsme mohli opět vidět naše budoucí prvňáčky. A že bylo na co se dívat! K zápisu přišlo skoro 100 šikovných předškoláků a předškolaček.

Soutěž VELIKONOČNÍ MLSÁNÍ

Žákovský parlament vyhlašuje soutěž  ,,VELIKONOČNÍ MLSÁNÍ“. Děvčata malují vajíčka a společně s rodiči a prarodiči pečou a připravují nejrůznější cukroví, sušenky, beránky, jidáše. Chlapci pletou pomlázky. Velikonoce jsou za dveřmi.
Milí rodiče, milí žáci, napečte, vyrobte dobroty k Velikonocům a doneste v úterý 12. 4. 2022 od 6 hod. – 8 hod. na vrátnici školy.

Celkový počet článků: 840