Výpis všech článků

Podzimní výstava Kreativ

V pátek 15.11. se vydaly dívky 8. ročníku na podzimní výstavu Kreativ na Černou louku. Adventní čas a Vánoce se pomalu blíží, stejně tak i náš každoročně pořádaný školní vánoční jarmark. Na výstavu jsme se vydaly načerpat inspiraci pro nadcházející týdny, kdy budeme připravovat různé výrobky a vánoční dekorace právě pro náš jarmark. 

Co už umíme

Uběhlo to jako voda a je tady listopad. Za dobu tří měsíců se děti z 1. C toho hodně naučily a chtěly se pochlubit rodičům. 

Změna termínu konání malého lyžáčku

Z technických důvodů se bude Malý lyžáček konat v termínu od 20. 1. 2020 do 24.1.2020

1. C poprvé v knihovně

Třída 1. C se v pátek vydala do místní knihovny, někteří zde byli poprvé. Děti se dozvěděly nové informace, které se týkají půjčování knih a chování v knihovně. Po krátkém povídání si žáci mohli prohlédnout různé knihy a časopisy. Určitě se v knihovně zastavíme ještě jednou a děti budou slavnostně pasovány na čtenáře.

Florbalový turnaj kluci

Jednoznačné vítězství v obvodním kole ve Florbalu žáků 6. - 7. ročníků naší školy a zasloužený postup do okresního kola pod vedením pana učitele Mgr. Lapčíka. Turnaje se zúčastnily školy: Matiční, Gen. Janka a Gen. Píky. 

Florbalový turnaj holky

13.11. 2019 proběhlo na naší škole obvodní kolo ve Florbale dívek 6. - 7. ročníků. Turnaje se zúčastnily školy Gen. Janka, Šenov, Nádražní a Gen. Píky. Hrálo se systémem každý s každým.

30. výročí sametové revoluce – 30 let svobody

V těchto dnech si lidé v naší zemi připomínají toto významné výročí a my se k nim rovněž připojujeme. Třídní učitelé nejprve vyprávěli žákům o listopadových dnech před třiceti lety. Někteří se podělili s žáky o osobní zážitky, ti mladší se snažili vysvětlit význam těchto dnů srozumitelným a jednoduchým způsobem......

Rodiče čtou dětem

Začal školní rok, děti se začaly učit první písmenka a ani se nenadějeme a už budou číst své první knihy. Většina rodičů doma dětem pohádky čte, proto jsem je požádala, zda by nám nepřišli přečíst kousek příběhů ze svých oblíbených knih. Rodiče ochotně souhlasili. A velkým překvapením pro děti je, že je pravidelně můžeme vídat v naší třídě, třídě 1.A.

 

Pozvánka na výstavu retro hraček a věcí denní potřeby

V těchto dnech vzpomínáme 30. výročí sametové revoluce. Paní učitelky Popalová a Nikolova přiblížily tuto dobu i malým školákům a vytvořily ve vestibulu školy malou výstavku hraček a nejrůznějších věcí denní potřeby, které užívali v té době jejich rodiče a prarodiče.
Zveme všechny zájemce, přijďte si prohlédnout nejen hračky, ale i předměty denní potřeby.

Kreslím, kreslíš, kreslíme…

Již několik let navštěvuje naši školu pan malíř a kreslíř Lubomír Dostál, bývalý učitel. Předává dětem své kreslířské dovednosti. 

Celkový počet článků: 624


Partneři naší školy


 

Další informace

Partneři naší základní školy Gen. Píky

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola Ostrava
Gen. Piky 13A
příspěvková organizace
Ostrava, 702 00

IČ:     709 339 28
DIČ : CZ 709 339 28
IZO:   102 508 119
Tel.:   596 612 102
Fax:   596 637 257
ID datové schránky: 6vqmqrp

sekretariat@zsgepiky.cz
www.zsgepiky.cz
 

Další informace