Výpis všech článků

Děláme radost

Každý den ve škole vypadá na první pohled stejně. Není. V každé vyučovací hodině společně řešíme problémy, radujeme se z věcí, které se nám povedly a naopak jsme smutní, když se nám něco nepovede. Společnými silami překonáváme překážky a radujeme se. Je nám spolu dobře. 

Den Slabikáře v 1. A

Den sv. Martina byl už od rána pro děti v 1. A dnem slavnostním. Nejprve musely plnit různé úkoly  z českého jazyka, matematiky, prvouky i angličtiny, teprve pak se mohly rozloučit s Živou abecedou a Matematikou 1, které je od začátku září každý den provázely.

Soutěž v ZOO Ostrava

​Dne 11. 11. 2021 jsme vyrazili s žáky 6. - 8. ročníků na Soutěž do ZOO Ostrava.
Žáci utvořili 4 družstva. 6. a 7. r. soutěžili v I. kategorii a 8. ročníky soutěžili ve II. kategorii.
Téma soutěže bylo české rybníkářství a ryby.

Ukázková hodina v 1. B a 1. C

Děti z 1. B a 1. C v úterý 9. 11. v odpoledních hodinách ukázaly ve svých třídách rodičům, co vše se ve škole již naučily, jak krásně zvládají čtení slabik, psaní psacích písmen a v matematice už umí sčítat a odčítat do 6. 

Prstem po mapě v 5. A

Bonjour!
Se třídou 5.A zpracováváme, v rámci projektu Prstem po mapě, stát Francie. Dnes jsme měli péct ve škole francouzské máslové croissanty, ale dlouhá karanténa nás uvěznila doma.

Vaření 7. A - pomazánky

Máme za sebou další hodinu vaření, kde kuchaři byli naši chlapci ze 7. A třídy.
A že jim to šlo od ruky! Úplně skvěle zastali všechny práce, které jsou při vaření potřeba. Výsledkem byla vajíčková pomazánka, šunková pomazánka a hráškovo-kukuřicová polévka.

 

Pomozme postavit Dominika opět na nohy

Žákovský parlament se zapojil do projektu JSEM LASKAVEC. Tento projekt má hlubokou myšlenku, a to je konat dobro a být laskavý k sobě a ke svému okolí. Jak už se na stránkách laskavosti píše, laskavost nás činí šťastnějšími, je lékem pro naše zdraví. Naším cílem je rozšířit laskavost do všech kolem přihlížejících a jdoucích srdcí. 

Halloweenský den 5.A a 5.B

Podzimní listopadový měsíc zahájily třídy 5.A  a  5.B v duchu svátku Všech zemřelých. Dozvěděli jsme se spousty zajímavých informací, pověr a tradic spojených se svátkem Dušiček a Halloweenu. Děti se vyzbrojily maskami a kostýmy všeho druhu. 

Puntíkový den

29.  října 2021 se koná celorepubliková akce s názvem "PUNTÍKOVÝ DEN" u příležitosti Světového dne psoriázy. Lidé v celé ČR se mohli k této speciální akci přidat. Naši žáci si tento den připomněli 1. 11. 2021  a společně podpořili pacienty s lupénkou. 

Kamínkování

Rozjíždíme "Kamínkování", vyměňujte, vemte na výlet, ale hlavně nezapomeňte fotit a posílat. Akce potrvá do 5.11. 2021, bude - li velký zájem, akci prodloužíme.
Děkujeme,že vyměňujete. Vaši spolužáci 3. tříd.

Celkový počet článků: 819


Partneři naší školy


 

Další informace

Partneři naší základní školy Gen. Píky

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola Ostrava
Gen. Piky 13A
příspěvková organizace
Ostrava, 702 00

IČ:     709 339 28
DIČ : CZ 709 339 28
IZO:   102 508 119
Tel.:   596 612 102
Fax:   596 637 257
ID datové schránky: 6vqmqrp

sekretariat@zsgepiky.cz
www.zsgepiky.cz
 

Další informace