Výpis všech článků

Vánoční sbírka pro psy a kočky

Psy a kočky v útulcích v Ostravě – Třebovicích, v Dětmarovicích a v Nadaci na pomoc zvířatům v Ostravě budou mít hezčí Vánoce. Žáci, rodiče, učitelé a správní zaměstnanci jim ve sbírce vyhlášené Žákovským parlamentem darovali granule, konzervy, pamlsky, piškoty, hračky, deky, ručníky, pelíšky.

Plavání 1. A

Hurá, plavání!
Toto slyší určitě všechny paní učitelky, zejména v nižších ročnících naší školy. Nejinak je tomu  v 1. A.  Děti se vždy v pátek už od rána vrtí a pořád se ptají : „ Bude dneska plavání?“. Konečně se dočkaly. Rychle převléknout, osprchovat a hurá do bazénu. Hodina plná cákání, šplouchání, her, potápění, splývání, ale  nakonec i plavání, začíná.

Mikuláš pro děti z oblastí zasažených tornádem

Jelikož se blíží Mikuláš, vánoční svátky, opět jsme nezapomněli na jižní Moravu. Naše škola se zapojila do projektu, který je organizován na jižní Moravě Pro Ježíška stromeček pro zlatíčka dáreček. Sehnali jsme mnoho sponzorů, kteří tuto akci podpořili částkou 13500,-, paní učitelka Konečná s paní asistentkou Jiřinou Sikorovou nakoupili do balíčku „Mikuláše“

Pomozme Dominikovi zpět na nohy

Jak jsme již zmiňovali, 6. listopadu se Žákovský parlament se zapojil do projektu JSEM LASKAVEC. Tento projekt má hlubokou myšlenku, a to je konat dobro a být laskavý k sobě a ke svému okolí. Žáci naší školy z různých tříd nakreslili  obrázky Dominiku Moravcovi, které byly dány do aukce pro širokou veřejnost a výtěžek z aukce činí 11 700 Kč.

Vaření 7. C - polévka a cukroví

Dne 24.11 2021 jsme se opět společně  s polovinou třídy 7. C pustili do vaření.
Dneska jsme dělali  česnekovou polévku a cukroví. Z cukroví to byly vanilkové rohlíčky a Rafaelo kuličky.
Do práce se zapojili všichni. Tvarovali jsme kuličky a  rohlíčky, které jsme po vychladnutí ještě obalovali ve vanilkovém cukru s vanilkou.

ilustrace

Informace k testování žáků po 29.11.2021

Preventivní testování žáků ve školách bude plošně pokračovat i po 29. listopadu 2021. Další testování se tedy provede 6. prosince 2021 a pak následně každé pondělí. V této chvíli není určeno konkrétní datum konce testování. Předpokládá se, že testování bude probíhat až do 28.2.2022.

Cestujeme prstem po mapě

Místo matematiky,  psaní testů a diktátů, prostě místo sezení v lavicích jsme se v úterý 23.11. 2021 vydali na cestu po Evropě. Cestovali jsme autem, autobusem, vlakem a také jsme letěli několik hodin letadlem. Naším cílem se stala zajímavá místa jednotlivých států, poznali jsme nejen památky, významné budovy, divadla, obrazárny, hrady či zámky, zpěváky...

Adopce v zoo 2021

Jako každým rokem školní Ekotým pořádal dobrovolnou finanční sbírku na zvířata chovaná v ostravské zoologické zahradě. Jste skvělí a proto nejen díky nejštědřejším žákům na prvním stupni a jejich rodičům, vedení školy, ale také Vám všem, kteří jste přispěli drobnými částkami, byl letošní výtěžek z akce rekordní.

Děláme radost

Každý den ve škole vypadá na první pohled stejně. Není. V každé vyučovací hodině společně řešíme problémy, radujeme se z věcí, které se nám povedly a naopak jsme smutní, když se nám něco nepovede. Společnými silami překonáváme překážky a radujeme se. Je nám spolu dobře.

Den Slabikáře v 1. A

Den sv. Martina byl už od rána pro děti v 1. A dnem slavnostním. Nejprve musely plnit různé úkoly  z českého jazyka, matematiky, prvouky i angličtiny, teprve pak se mohly rozloučit s Živou abecedou a Matematikou 1, které je od začátku září každý den provázely.

Celkový počet článků: 827