Výpis všech článků

Usilujeme o dotaci v rámci Národního programu Životní prostředí zaměřené na environmentální vzdělávání, výchovu a osvětu

Jsme základní škola se dvěma zahradami s venkovními prostory na učení i hry. Snažíme se, aby děti měly možnost se vzdělávat i v jiném prostředí, kde se cítí dobře a příjemně. 

Sbírka třídních kolektivů pro Dobrého anděla

V měsíci prosinci se konala dobrovolná sbírka třídních klektivů pro Dobrého anděla.
Všichni víte, že několikátý rok spolupracujeme s nadací Dobrý anděl. Každá třída má andělskou nálepku na dveřích, symbol Dobrého anděla máme i na našich webových stránkách. A to přece znamená, že ve všech třídách je plno dobrých andělů, kteří jsou připraveni pomoci druhým.
 

Hodnocení vánočního basketbalového turnaje

Ve čtvrtek 19. prosince se v tělocvičnách při ZŠ  Gen. Píky v Ostravě uskutečnil tradiční basketbalový turnaj žáků základních škol městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Turnaj se odehrál ve dvou kategoriích, a to v kategorii 4. – 5. ročník a 6. – 9. ročník. Slavnostního zahájení turnaje se zúčastnila paní místostarostka městského obvodu paní Alena Pataky, která turnaj oficiálně zahájila a popřála mladým sportovcům hodně úspěchu.

Vánoční koncert

K Vánocům ve školách celkem tradičně patří i návštěva vánočních výchovných koncertů. I naše škola se rozhodla tuto tradici neporušit a se žáky 4. až 9. tříd se na jeden takový vydala do Domu kultury města Ostravy 18. prosince. Rozhodně nás zde ale nečekalo klasické sborové provedení koled. Pěvecký sbor Hladnov Rock Choir spolu s kapelou Hladnov Rock Band a smyčcovým kvartetem Laetitia si pro posluchače nachystal rockové a netradiční úpravy známých písní, a to nejen vánočních... 

Naše melodie aneb po stopách sboru

Školní pěvecký sbor navázal na svou dlouholetou tradici a ani letos si nenechal ujít možnost reprezentovat svou školu. Od října se členové sboru pečlivě připravovali na vše, co přijde, a že toho nebylo málo.
Prosinec nesoucí se v duchu Vánoc, byl totiž vyvrcholením prvního pololetí, kde jste sbor mohli spatřit hned na pěti jejich vystoupeních. Nejprve u příležitosti rozsvícení vánočního stromu, kde sbor vůbec poprvé vyzkoušel, co obnáší vystupování před publikem. Lehká nervozita však zmizela s první písničkou a bylo to tady. Řetězec dalších vystoupení, ať před rodiči, spolužáky, učiteli či širokou veřejností byl vždy provázen hlasitou podporou.

Změny v přepravních podmínkách DPO

Vážení rodiče,
Dovolte, bychom Vás upozornili na změny v přepravních podmínkách Dopravního podniku města Ostravy. Od 1.1.2020 se změní výše jízdného a zároveň bude zrušen prodej papírových jízdenek. Ty budou nahrazeny kreditními kartami, které lze zakoupit v tzv. Jízdenkomatech. Bližší informace naleznete na webu: www.dpo.cz

Úspěch ve výtvarné soutěži!

V říjnu a listopadu proběhla na naší škole výtvarná a literární soutěž „ ZPOMAL, PROSÍM“, do které se zapojili žáci prvního i druhého stupně. Tématem této soutěže byla nepřiměřená rychlost v silničním provozu. Žáci toto téma ztvárnili všemožnými výtvarnými a literárními prostředky.

Čteme spolu již čtrnáctý rok

Projekt Čteme spolu se  na naší škole stal tradicí a již čtrnáctým rokem se uskutečnil mezi žáky 1. a 9. tříd. V čase předvánočním žáci 9. B třídy zpříjemnili chvíle prvňáčkům četbou pohádek, které měli jako malí rádi. O přečtených pohádkách si žáci povídali a poté si nakreslili společně obrázky.
Druhá část projektu se uskuteční v červnu, kdy se role obrátí a prvňáčci budou číst deváťákům. Deváťáci neměli vůbec jednoduchý úkol, museli pracovat současně se dvěma prvňáčky, protože první třídy jsou početnější než deváté.  Atmosféra byla velmi příjemná a žáci si zpříjemnili školní den.

Vánoce, nejkrásnější svátky v roce…

​I v letošním školním roce nechyběl na naší škole již tradiční vánoční jarmark. Vše vypuklo před třetí adventní neděli 12.12. Ani letos se nic nenechalo náhodě, žáci i učitelé dlouho dopředu vše pečlivě připravovali. Ze všech koutů školy dýchala na návštěvníky jarmarku příjemná vánoční atmosféra. Jednotlivé třídy nabízely adventní věnce, přáníčka......

Vánoční Trnava 10. 12. 2019

Na úterý 10. 12. zorganizovala paní učitelka Bernátková vánoční zájezd do Trnavy, kterého se zúčastnilo 51 žáků (6. – 9. ročník).
Trnava je krajské a okresní město na západním Slovensku, 44km severovýchodně od Bratislavy. Žáci tak viděli historické a kulturní centrum sedmého největšího slovenského města.
 

Celkový počet článků: 700


Partneři naší školy


 

Další informace

Partneři naší základní školy Gen. Píky

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola Ostrava
Gen. Piky 13A
příspěvková organizace
Ostrava, 702 00

IČ:     709 339 28
DIČ : CZ 709 339 28
IZO:   102 508 119
Tel.:   596 612 102
Fax:   596 637 257
ID datové schránky: 6vqmqrp

sekretariat@zsgepiky.cz
www.zsgepiky.cz
 

Další informace