Výpis všech článků

Mikulášská

Mikuláši, přijď dnes k nám, písničku Ti zazpívám. Přines, prosím, trochu dobrot, můžeš je dát třeba do bot. Dáváš dárky pro radost, pro každého máš jich dost…

Vítejte na ZŠ Gen. Píky 17

Jako každý rok i letos přišli nastávající malí školáci navštívit naši školu. Ihned po příchodu zasedli do lavic a napjatě čekali, co bude.

Čteme spolu 17

I letos žáci 9. tříd navštívili své nejmladší spolužáky – žáky prvních tříd, kteří jim předvedli, co vše se již za první měsíce naučili. Nestyděli se říkat říkanky, zpívat písničky, pochlubili se čtením prvních písmen i slabik. Starší žáci mladším předali dárečky, záložky do knih, které vyrobili.

Nejhezčí čert

Žákovská parlament se v průběhu měsíce listopadu zapojil do soutěže O NEJHEZČÍHO ČERTA. Tuto soutěž vyhlásilo Technické muzeum Petřvald.

Hororové příběhy

Ve středu 23. 11. 2017 vyrazila třída 7. B na předem domluvenou besedu do Knihovny města Ostravy - pobočky Jiřího Trnky. Z nabízených programů jsme si vybrali téma „Hororové příběhy“.

PŘÍRODA S OTAZNÍKY

V závěru listopadu se žáci šestých a sedmých ročníků zúčastnili prvního kola soutěže pořádané Stanicí přírodovědců Korunka. Samostatně odpovídali na testové otázky z botaniky i zoologie, poznávali přírodniny a řešili kvíz.

ilustrace

ČEPS CUP

Ve středu 29. 11. 2017 uspořádala naše škola turnaj ve florbale „ ČEPS CUP“ žáků 3. – 5. tříd. Naši žáci předvedli naprosto vynikající výkon a suverénně zvítězili.

ASTROOLYMPIÁDA 2017- 2018

Dne 7.11. 2017 se na naší škole konalo školní kolo Astroolympiády. Do soutěže se letos přihlásilo 39 žáků 6.- 9. ročníku. Olympiáda byla rozdělena do dvou kategorií.

Svět na nitkách

Velmi zajímavou a zábavnou besedu v ateliéru kreativního loutkářského kroužku ,,LOUTKÁČEK“, který působí na naší škole, pro děti připravil zkušený loutkář a výtvarník David Velčovský.

Ovoce a zelenina v první třídě

Ovoce a zelenina je pro nás důležitá, to není pro nás nic nového. Jsme už prvňáci a víme, že je mnoho různých druhů ovoce a zeleniny, ale ne každá roste u nás.

Celkový počet článků: 844